stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sven Helbig & Chór Kameralny 441 Hz (1 opinia)

Zapraszamy na Koncert I EAT THE SUN AND DRINK THE RAIN pod Patronatem Honorowym Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec.

bilety 12 zł
Kup bilet
To wyjątkowe wydarzenie łączy muzykę elektroniczną realizowaną na żywo przez niemieckiego kompozytora i autora projektu ­­- Svena Helbiga, projekcję video autorstwa Máni M. Sigfússon z Islandii oraz partie wokalne wykonane przez Chór Kameralny 441 Hz z Gdańska, który występuje w strojach wykonanych przez projektantkę mody z Berlina: Ester Perbandt.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Dziesięć mrocznych i melancholijnych poetyckich obrazów muzycznych, wykonywanych w różnych językach: włoskim, niemieckim, hiszpańskim oraz po łacinie ma odzwierciedlać podróż w głąb ludzkiej duszy w poszukiwaniu odpowiedzi na fundamentalne pytania - istotę człowieczeństwa, rolę człowieka w świecie natury i kultury.

14.05.2017, godz. 19:00, Centrum św. Jana w Gdańsku, ul. Świętojańska 50
WSTĘP WOLNY

www.svenhelbig.com
www.441hz.pl

Organizatorzy: Fundacja NOVA ARTE, Chór Kameralny 441 Hz, Nadbałtyckie Centrum Kultury
Dofinansowano ze środków Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, Miasta Gdańska, Samorządu Województwa Pomorskiego.
Patroni medialni: Radio Gdańsk, portal internetowy Trojmiasto.pl, portal NOWEIDZIEODMORZA.COMhttps://www.facebook.com/events/1766601273653286/

Sven Helbig należy do nowej generacji kompozytorów, którzy nie uznają granicy pomiędzy światem symfonicznej muzyki poważnej, a sztuką eksperymentalną i popem. Helbig komponuje utwory przeznaczone dla chóru i orkiestry, jednocześnie rozwijając solową karierę jako twórca muzyki elektronicznej.

Na stałe współpracuje z Niemieckim Teatrem Narodowym w Weimarze, Uniwersytetem w Lipsku oraz Narodowym Uniwersytetem General San Martin w Buenos Aires. Od początku swojej kariery miał okazję pracować z wieloma artystami, m.in.: z Faure Quartet, ze śpiewaczką Rene Pape, dyrygentem Kristjanem Järvi czy też z takimi zespołami jak Pet Shop Boys, Snoop Dog czy Rammstein.

W 2013 roku wydał debiutancka płytę "Pocket Symphonies", a w 2016 roku kolejny album "I Eat the Sun and Drink the Rain".

Sven Helbig jest współzałożycielem Dresdner Sinfoniker, pierwszej europejskiej orkiestry poświęconej wyłącznie muzyce współczesnej.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni