• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Studniówka | wydarzenie kulturalne dla studentów w formie balu maturalnego

STUDnIÓWKA, wydarzenie kulturalne dla studentów w formie balu maturalnego. Gra słów zawarta w nazwie studniówka/studiówka odnosi się z jednej strony do formy wydarzenia inspirowanej balem maturalnym a z drugiej do jego adresatów studentów.

W czasie pandemii COVID-19 przez dwa lata w szkołach średnich nie odbywały się tradycyjne bale. Obecni studenci I i II roku nie mieli okazji wzięcia udziału w eleganckiej klasowej zabawie, rozpoczynającej się polonezem i wyznaczającej symboliczny studniowy czas do egzaminu dojrzałości. Nie mamy mocy cofnięcia czasu, ale możemy spróbować wypełnić ten brak poprzez zaproszenie ich do wspólnej zabawy inspirowanej studniówką.

24 kwietnia, Stary Maneż

Bilety*:
dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego - 60 zł 
dla pozostałych osób - 80 zł
STUDnIÓWKA | Kup bilet online - Ekobilet

*W cenie biletu piwo (0,5 l lane z kega) i przekąski. 

Wśród skojarzeń związanych z imprezą tego typu, obok wspomnianego już poloneza, pojawiają się zdjęcia klasowe, przemówienia dyrekcji i występy artystyczne uczniów. U nas wszystkie te elementy zafunkcjonują w studenckim wydaniu do zbiorowych fotografii zaprosimy przedstawicieli poszczególnych kierunków, rozpoczniemy wspólnym polonezem, którego poprowadzą tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego Jantar, w części artystycznej zaprezentują się akademickie zespoły muzyczne, a motywujące przemówienie wygłosi Rektor UG.

W naszym wydarzeniu komponent integracyjny i kulturalny są równie ważne, dlatego oprócz stworzenia dobrych warunków do zabawy, chcemy zaproponować wartościowy program artystyczny współtworzony przez studentów i prezentujący ich ciekawe działania w różnych dziedzinach sztuki.

Dla uczestników przygotowaliśmy zabawy z nagrodami, liczne interakcje i zabawę przy dobrej muzyce.

Organizatorzy:
Akademickie Centrum Kultury UG Alternator
Studencki Zespół Organizacji Eventów

Partnerzy: Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG

Przeczytaj także

Opinie

 • muzyka elektroniczna , clubbing / disko , pubbing
  wrz 30
  sobota, g. 22:00
  Gdańsk, Bunkier
  Resist night