• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Studenckie poniedziałki w Kameralnym

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W każdy poniedziałek wieczorem (ostatni seans) zapraszamy na seanse dla studentów za 10 zł!(Nie dotyczy wydarzeń i pokazów specjalnych)

Program na PAŹDZIERNIK:

02.10 godz. 21:00 - Bóg i Wojownicy Lunaparków
reżyseria: Bartłomiej Żmuda
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Polska
czas trwania: 77 min.
Owładnięty religijnym amokiem syn podejmuje krucjatę, której celem ma być nawrócenie ojca. To niezwykle karkołomne zadanie szczególnie ze względu na postać tego drugiego. Ojcem jest bowiem Andrzej Rodan autor skandalizujących powieści z końca lat 80. i zaprzysięgły ateista. Wspólna podróż po Polsce przywoła mnóstwo wspomnień, ale przede wszystkim stanie się okazją do kolejnych starć. Żarliwość neofity zostanie wystawiona na ciężką próbę przez nieprzebierającego w słowach, zgryźliwego antyklerykała.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/356798

09.10 godz. 21:00 - Adamant
reżyseria: Nicolas Philibert
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Francja, Japonia
czas trwania: 109 min.
Adamant to wyjątkowe miejsce na mapie Paryża. Pływający ośrodek opieki dziennej dla osób z zaburzeniami psychicznymi, zacumowany na stałe nad Sekwaną tuż przy moście Charlesa de Gaulle'a, istnieje od 13 lat. To łódź rzeczna i pracownia artystyczna z własnym barem oraz kawiarnią zaprojektowaną tak, aby maksymalnie wykorzystywać światło dzienne. Przyjmuje dorosłych i oferuje im terapię poprzez sztukę głównie muzykę, malarstwo, rękodzieło, literaturę i kino. Organizuje również własny festiwal filmowy. Pacjenci traktowani są tu z szacunkiem i współczuciem, jak kreatywni i wolni ludzie. Adamant oferuje im opiekę, która ugruntowuje ich w czasie oraz przestrzeni, pomagając odzyskać siły i równowagę. Prowadzący terapię zespół stanowi przeciwwagę dla często zdehumanizowanej współczesnej psychiatrii. Film jest przenikliwym obrazem miejsca, które działa w sposób pozainstytucjonalny, potrafi wznieść się ponad biurokrację, powtarzalność i rutynę. A przede wszystkim pielęgnuje otwartość na świat, która udziela się wszystkim.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/357338

16.10 godz. 20:45 - Wojny jednorożców
reżyseria: Alberto Vázquez
gatunek: Animacja, Fantasy FILM DLA WIDZÓW DOROSŁYCH
produkcja: Hiszpania
czas trwania: 92 min.
Armia pluszowych misiów indoktrynuje młodych rekrutów do prowadzenia wojny z jednorożcami, które zagrażają przetrwaniu niedźwiedzi. Bracia Bluey i Tubby z grupą niedoświadczonych rekrutów zostają wysłani z misją ratowania magicznego lasu. Ta fantastyczna opowieść wojenna łączy elementy dramatu i czarnego humoru. Twórcy, korzystając z estetyki prac dziecięcych, zamaskowali wywrotowy przekaz i sparodiowali filmy wojenne. W efekcie otrzymujemy połączenie "Czasu apokalipsy" z "Bambim".
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/356794

23.10 godz. 20:45 - "Poprzednie życie"
reżyseria: Celine Song
gatunek: Melodramat
produkcja: USA, Korea Południowa
czas trwania: 106 min.
In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadziła oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. "Co by było gdyby?" - to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro) zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/358172

30.10 godz. 21:00 - "Falcon lake"
reżyseria: Charlotte Le Bon
gatunek: Dramat
produkcja: Francja, Kanada
czas trwania: 100 min.
Opowieść o pierwszej wakacyjnej miłości, a może trzymająca w napięciu historia o duchach? Fabularny debiut kanadyjskiej reżyserki Charlotte Le Bon łączy w sobie oba te elementy. Trzynastoletni Bastien spędza kolejne leniwe dni w domku letniskowym nad jeziorem. Chłopak jest wyraźnie zauroczony dziewczyną z sąsiedztwa, nieco starszą Chloé. Ta, początkowo zdystansowana, odpowiada jednak na zainteresowanie młodego bohatera, a ich relacja z każdą spędzoną wspólnie chwilą staje się coraz bliższa. Pomimo różnicy wieku między nastoletnimi bohaterami tworzy się szczególna więź, pełna niewinnych wygłupów, kotłujących się emocji, ale i nieco przerażających opowieści.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/357356

---------------------------------
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.p

Opinie