• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Strzępy i spotkanie z Beatą Dzianowicz

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Wszystkich młodych i metryką, i duchem fanów polskiego (i nie tylko!) kina zapraszamy do Gdyńskiego Centrum Filmowego na pokaz filmu Strzępy oraz spotkanie z Beatą Dzianowicz, reżyserką i scenarzystką filmu. 3 sierpnia 2023 (czwartek), godz. 18:00 | sala Goplana.

Pokaz bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: https://fundacjafilmowa.pl/filmowe-mysli-strzepy/

Spotkanie po filmie poprowadzi Tomasz Kolankiewicz - filmoznawca, historyk filmu, kurator cykli filmowych, dyrektor artystyczny FPFF w latach 2020-2022.

Obraz w reżyserii i na podstawie scenariusza Beaty Dzianowicz opowiada historię rodziny Pateroków, kochającej się, wielopokoleniowej rodzina. Ich życie jest spokojne i niepozbawione elementów humoru. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie: dziadek Gerard zaczyna zachowywać się dziwnie, łamie konwenanse i normy społeczne. Okazuje się, że są to pierwsze symptomy Alzheimera. Nasilająca się choroba sprawia, że relacje w zgranej dotąd rodzinie wystawione są na dramatyczną próbę

Film brał udział w Konkursie Głównym 47. FPFF, podczas którego zdobył łącznie trzy nagrody w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola męska (Grzegorz Przybył), Najlepszy debiut reżyserski lub drugi film (Beata Dzianowicz) oraz specjalną Nagrodę Onetu: Odkrycie Festiwalu (Beata Dzianowicz).

Pokazy i spotkania są organizowane w ramach projektu Filmowe myśli. Kino lekcje, realizowanego przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni. Więcej informacji: www.fundacjafilmowa.pl

Projekt Filmowe myśli. Kino lekcje dofinansowano ze środków Fundacji PZU oraz Miasta Gdynia.

Opinie