• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Strachy Na Lachy

Strachy Na Lachy kultowa formacja dowodzona przez Grabaża, powracają do Gdyni! Usłyszycie zarówno najbardziej znane kawałki zespołu, jak i utwory z wydanej jesienią 2021 płyty "Piekło".

19:00 - wstęp
20:00 - koncert
 
Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo i gitarzysta Mariusz Nalepa. W 2003 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z niezależną firmą płytową SP Records. Dołączyli do niej Kuzyn perkusja oraz Anem klawisze. W grudniu tego samego roku ukazała się debiutancka płyta Strachy Na Lachy.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


W styczniu 2005 roku zespół rozpoczął pracę nad albumem "Piła Tango", z którego pochodzi utwór "Dzień Dobry, kocham Cię", do którego klip nakręcił szef SP Records Sławek Pietrzak. Od tamtej pory formacja wydała kilka krążków praktycznie każdy z nich uzyskał status Złotej lub Platynowej Płyty, a lider formacji Krzysztof Grabaż Grabowski, uhonorowany został Paszportem Polityki.

W 2020 roku, w czasie pandemii, Grabaż napisał nowe piosenki, które składają się na najnowszy album Strachów "Piekło". Płytę wyprodukowali Sławek Pietrzak i Andrzej Izzy Izdebski. Album zmienił nieco dotychczasowe brzmienie zespołu. Dużo więcej na nim brzmień elektronicznych i klawiszy niż gitar. "Piekło" promują dwa klipy wyreżyserowane przez Sławka Pietrzaka - "Niebotyczne niebowstąpienie" oraz "Zachmurzony w Tobie". Premiera płyty odbyła się 1 października 2021 roku.
 
Skład:
Krzysztof Grabaż Grabowski - śpiew
Andrzej Kozak Kozakiewicz - gitara
Rafał Kuzyn Piotrowiak - perkusja
Longin Lo Bartkowiak - gitara basowa
Mariusz Maniek Nalepa - gitara, harmonijka ustna i inne instrumenty
Łukasz Sokołowski - klawisze
 
Bilety wyprzedane!

Przeczytaj także

Opinie