stat
Wydarzenie już się odbyło

Stop policyjnej przemocy!

Przyjdź na demonstrację przeciw brutalności policji w Gdańsku na ul. Karmelickiej 1 (pod starym kinem "Krewetka") o godz. 17:00 w piątek 18.06.

Historia 39-letniego Łukasza z Poznania głęboko nami wstrząsnęła, rzeczy, które "dzieją się tylko w Stanach" nagle dzieją się tu, w Polsce.

Policja usiłowała zabić człowieka za "brak reakcji na polecenia funkcjonariusza" - człowieka chorującego na schizofrenię, którego mieli odnaleźć i odwieźć do domu. Zamiast tego oddali do niego 5 trafionych strzałów oraz kilka chybionych, a następnie oszukiwali jego matkę, że go nie odnaleziono. Aktualnie Łukasz jest w szpitalu w stanie śpiączki farmakologicznej, lekarze walczą o jego życie. Wyrażamy solidarność z tą, ale też każdą inną ofiarą policyjnej przemocy. Jak my - niewyszkoleni cywile, mamy zachować spokój, kiedy wyszkolony policjant celujący do nas bronią może spanikować i strzelić?

Przypominamy, że pandemia koronawirusa nadal trwa, dlatego nalegamy o zachowanie odstępów (1,5m) i używanie maseczek ochronnych podczas manifestacji. Pokaż mniej

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.