• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Stoję na Tobie Ziemio - Hanna Banaszak

Zapraszamy do Teatru Atelier na koncert Hanny Banaszak - "Stoję na Tobie Ziemio".

HANNA BANASZAK, to artystka wszechstronna.
Trudno ją jednoznacznie zdefiniować, ponieważ potrafi śpiewać wszystko - od jazzu, przez piosenkę poetycką, kabaretową do klasyki. Jej interpretacja A. Piazzoli, Ch. Mangione, P. Metheny-ego, F. Chopina, to wykonania najwyższej próby.

jazz - koncerty w Trójmieście


"...jej recital jest pokazem mistrzowskim. To wokalistka bardzo stylowa, mistrzyni nastroju i interpretacji, która z operowania wokalnymi ozdobnikami, uczyniła wyróżnik swego warsztatu, a znaczą jego walory i wspaniały feeling i wrażliwość na słowo. To już nie jest śpiew, a sztuka wokalna najwyższego formatu. Sztuka, w której skupienie artystki przekłada się na nas, słuchaczy ogarniętych wzruszeniem."

Koncerty wokalistki, przyciągają rzesze odbiorców, w przedziale wiekowym od lat kilkunastu, do plus nieskończoności. Można by powiedzieć, że ta kobieta łączy pokolenia. Jej recital zaskakuje i wzbudza zachwyt publiczności. Sztuka, którą reprezentuje pani Hanna, jest ponadczasowa, a także jedyna w swoim rodzaju.

Cyt. "Tym, co robię, nikogo nie naśladuję. Nie pragnę także niczemu dorównać. Idę własną, twórczą ścieżką, próbując się rozwijać i zmierzać z nowymi wyzwaniami."
Repertuar dobiera bezbłędnie. Dba o każdy dźwięk i słowo. Swe dzieła, ofiarowują jej najwybitniejsi polscy kompozytorzy i poeci.

Hanna Banaszak nie zabiega o reklamę. ".... nie mam takiej potrzeby. Posiadam w sobie bunt, do współczesnej "konieczności" auto-promocji. To dla mnie element ze świata powierzchowności, którego unikam. Jeśli ktoś się chce przekonać, czy warta jestem uwagi, niech mnie odwiedzi na koncercie. Tam się najbardziej staram, aby o mnie nie zapominano. Nadmiar hałaśliwej reklamy, jest dla mnie podejrzany, ponieważ zbyt często charakteryzuje się przerostem formy nad treścią. Wolę się skupić na samej twórczości i nią się bronić. Do niedawna niektórzy się dziwili, że nie ma mnie w internecie, a wciąż występuję w zapełnionych widzami salach koncertowych. W końcu, na prośbę fanów, postanowiłam otworzyć swoją stronę. Wcześniej nie zwracałam na jej brak uwagi, ale przekonano mnie, że istnieje sporo moich zwolenników, szukających chronologicznych o mnie informacji."

Artystka posiada duży dorobek artystyczny, w tym liczne nagrody, medale, płyty, recitale telewizyjne, nagrania radiowe etc..., lecz - jak twierdzi - splendorów nie kolekcjonuje.
Cyt."....nagrody mają dla mnie znaczenie drugorzędne. Są miłym łaskotaniem próżności, podsumowaniem kolejnego etapu mojej pracy. Przede wszystkim się jednak skupiam na kreatywności, którą "tu i teraz" konfrontuję z publicznością.

Przeczytaj także

Opinie

 • jazz , muzyka alternatywna , muzyka na żywo
  cze 14-31.01
  g. 20:00
  Sopot, Carnivale Club
  Jam Session Carnivale