• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Stef Rosen: koncert + potańcówka

Zapraszamy na Koncert (Stef Rosen) + Potańcówka bluesowa. Impreza współorganizowana z Harlem Beats.

Stef Rosen to gitarzysta i piosenkarz ,który uważany jest za jednego z najbardziej innowacyjnych i autentycznych muzyków bluesowych, którzy pojawili się w Europie w ostatnich dziesięcioleciach. Jego sposób komponowania, grania i aranżacji inspirowany jest uduchowionym elektrycznym bluesem z lat 70-tych, a także starym bluesem akustycznym z końca lat 20-tych. Do tradycji tej muzyki podchodzi z osobistym i pełnym szacunku podejściem. Występował w klubach bluesowych, na festiwalach i imprezach bluesowych na całym świecie, od Nowego Jorku po Seul, jako artysta solowy jak i z zespołem. W 2017 roku dołączył do europejskiej trasy koncertowej z Tonym Colemanem, który przez ponad 20 lat był perkusistą wielu legend bluesa, takich jak Albert King, Albert Collins, Etta James, Ruth Brown, a także samego króla bluesa: B.B. Kinga.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Jego najnowsze nagrania zebrały entuzjastyczne recenzje w całej Europie i na międzynarodowej scenie bluesowej. W 2019 roku płyta "Soul Mining", wyprodukowana przez RBB Kulturadio Berlin, została nominowana w Niemczech do "Albumu Roku", obok gigantów sceny bluesowej jak John Mayall, Watermelon Slim, Joe Bonamassa i Walter Trout.

Pracuje także jako inżynier dźwięku i producent w Fuzznote Studio w Berlinie. W 2020 roku zdobył nagrodę "Album Roku" za miks i mastering płyty Ginger Blues "Unknowable travel". Jego nowy album "Soulify" ukazał się w lutym 2022 nakładem Timezone Records i otrzymał nominację w kategorii "Najlepszy album".

Opinie