• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Stare Dobre Małżeństwo

Stare Dobre Małżeństwo oraz Wolna Grupa Bukowina

 • piątek, 28 października 2022, godz. 19:00
 • Lokalizacja
  Filharmonia Kaszubska Wejherowo, Jana III Sobieskiego 255
 • Bilety
  89,
  ulgowy 79
  sprzedaż: 58 672-27-75
  wyprzedane
gru 11

niedziela, godz. 12:00

bilety 27 - 70 zł
ulgowy 22 - 58 zł
Kup bilet
gru 11

niedziela, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 60 zł
Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.
Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Skład zespołu:
Krzysztof Myszkowski  śpiew, gitara, harmonijka ustna
Wojciech Czemplik  skrzypce
Tomasz Pierzchniak  kontrabas, gitara basowa,
 
Wolna Grupa Bukowina  polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka Ponidzie wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 51 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
Grażyna Kulawik  śpiew,
Wojciech Jarociński  śpiew, gitara,
Wacław Juszczyszyn  śpiew, gitara
Krzysztof Żesławski gitara basowa

Opinie