stat

Stara szkoła

Zespół Stara Szkoła powstał w 2010 roku z inicjatywy grupy przyjaciół, wtedy po 50-tce, dla których w większości był to pierwszy muzyczny zespół. Panowie grają własne kompozycje, których ważnym aspektem są niebanalne, budzące refleksje, autorskie teksty. Trudno określić styl tej muzyki balansujący pomiędzy bluesem a rockiem. Naturalność i szczerość to główne cechy, zarówno muzyki jak i tego co widzimy na scenie. Panie i Panowie, zapraszamy na koncert zespołu Stara Szkoła!

Zespół ma na swoim końcie ponad 200 koncertów, koncertował między innymi na: Blues Express, Dobra Strona Rocka, May Blues Meeting, II HRPP Festival, Prosto z Mostu w Bydgoszczy, Inowrocławskie Lato Muzyczne, Święto Muzyki w Toruniu, Scena jest Wasza w Toruniu, I Happy Jazz Festiwal w Ciechocinku, Transatlantic Blues Project 2015, "Sztuka bez barier 2017" w Ciechocinku, I edycja Plexsound Festival, Zloty motocyklowe - Zloty na Soli, Island Bike Days, Bike & Barrels Party. Kluby i ośrodki kultury - Od Nowa w Toruniu, Banan w Toruniu, Szpulka w Bydgoszczy, Spichrz Sound w Golubiu Dobrzyniu, teatr Letni w Ciechocinku, HRP Pamela w Toruniu, OKO w Warszawie, Kropa PUB w Inowrocławiu, Klubokawiarnia Konstytucja w Warszawie, Pałac Nowy w Ostromecku, Alternatywny Magazyn Antoniego w Żninie, Lucky Luck w Świeciu, OKIT w Pakości, "Trójka" w Żninie, Lizard King w Toruniu, Blue Note w Poznaniu, Hipisówka w Toruniu, Scena Letnia w Toruniu, Klub muzyczny Jedyna w Ciechocinku, klub New York w Łodzi, klub Magazyn w Unisławiu - otwarcie sceny muzycznej, Autsajder Bar w Drzonówku, Jazz Cafe Posk w Londynie, Galeria Sowa w Olsztynie, Jarmark św. Bartłomieja w Ćadcy/Słowacja także... w zakładzie karnym w Inowrocławiu.

blues - koncerty w Trójmieście


Wspólne występy, między innymi z takimi wykonawcami jak: Zdrowa Woda, Kobranocka, Gienek Loska Band, Pat mcManus band, Gwyn Ashton, pARTyzant, The Lewis Hamilton Band, Moriah Woods, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Wilki, Green Grass, Gary Erwin, Formacja Nieżywych Schabuff, Dr. Blues, Niki Buzz, Big Daddy Wilson, Lady Pank, Mark Olbrich Blues Eternity, Medusa, także z Leszkiem Cichońskim.

Stara Szkoła wspiera swoją muzyką ogólnopolską akcję Motoserce oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 2 października 2017 roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty "Coraz bliżej", krążek został wydany przez toruńską wytwórnię HRPP Records. Płyta zajęła 2. miejsce w głosowaniu na Bluesową Płytę Roku 2017 portalu bluesonline.pl

Album "Coraz bliżej" to rodzaj notatnika opisującego w prosty sposób doświadczenia niemłodego już faceta. Wiesław Weiss z Teraz Rock, tak napisał o tym krążku: ...płyta "Bardziej zadumana i liryczna, choć nie pozbawiona ostrzejszego grania. Zaskakująco dojrzała, piękna". Polskie teksty, dotyczą spraw bardzo osobistych, ale też społecznych. Rock - bluesowa stylistyka płyty, doskonale się z nimi komponuje.

Stara Szkoła gra w składzie:
Iwona Gulczyńska - skrzypce
Tomek Kuczma - wokal, gitara
Karol Łada - gitara
Sławek Kuczma - bas
Zdzisław Monasterski - perkusja
Michał Kunkel - harmonijka ustna
Krystian Wierzchowski - klawisze
Heniu Chyła - instrumenty perkusyjne

Kasia Kowalska - zmiana terminu

sty 4

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 90 zł
przedsprzedaż 80-85 zł
Kup bilet

Kiev Office, Feeria, Żurawie

sty 10

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
przedsprzedaż 20 zł

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • jazz , blues
  gru 7
  sobota, g. 20.00
  Sopot, Harry's ART & CAFE
  Kacper Fułek

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni