• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Stacja Jazzik: Akordeon bez tajemnic

Stacja Kultura zaprasza 11.05.2019 o godz. 13:00 na koncert dla dzieci "Akordeon bez tajemnic" w wykonaniu Pawła A. Nowaka.

gru 18

niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
mar 8

środa, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 119 zł
Kup bilet
Co to jest akordeon? Jak jest zbudowany? Czy na akordeonie można zagrać dźwięk lokomotywy?

koncerty w Trójmieście


W trakcie koncertu zabrzmią m.in. melodie z bajek, a także odgłosy natury i dźwięki miasta! W planie także zagadki dźwiękowe, konkurs muzyczny oraz pokaz zabytkowych instrumentów. Artysta pokaże też tajniki budowy akordeonu i odpowie na pytanie skąd się wziął ten instrument.

Paweł A. Nowak - akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer, popularyzator akordeonu i pasjonat tego instrumentu. Absolwent Akademii Muzycznej (klasa akordeonu prof. K. Olczaka i prof. E. Rosińskiej). Laureat 16 krajowych i międzynarodowych konkursów oraz festiwali akordeonowych. Koncertuje w kraju i Europie. Współzałożyciel Almost Jazz Group. Występuje solo, z orkiestrami (Orkiestra Kameralna Progress) oraz zespołami takimi jak Milonga Baltica, Klezmoret Trio czy Alberti & Nowak Quartet. Z Dorotą Lulką i Maciejem Sadowskim współpracuje przy projektach "Piaf po polsku" i "W czasie deszczu dzieci się nudzą". Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i - charakterystycznym dla akordeonu - francuskim stylu musette.

Opinie