stat
Impreza już się odbyła

Stacja Bajek na Festiwalu Pociąg do Miasta

Stacja Bajek to bezpłatne spektakle dla najmłodszych, które będą towarzyszyły wieczornym spektaklom Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Pociąg do Miasta - Stacja Miasto 2020. Spektakle dla najmłodszych gramy w festiwalowych miejscach o godzinie 17.

cze 30

środa, godz. 18:00

bilety 20 zł
ulgowy 15 zł
lip 4

niedziela, godz. 14:00

Pruszcz Gdański, Zastawna
Wstęp wolny
PROGRAM STACJI BAJEK (POKAZY O GODZINIE 17.00)

3 SIERPNIA, PONIEDZIAŁEK

BAJKA O KSIĘŻNICZCE POPI I SMOKU TARABISTRAKU
wg Pierrea Gripariego / REŻYSERIA: Ewa Ignaczak / TEATR STAJNIA PEGAZA / GDYNIA
DZIEDZINIEC / URZĄD MIASTA GDYNI ul. 10 Lutego 24 (wejście od ul. 3 Maja)

4 SIERPNIA, WTOREK

ZUCHWAŁA HISTORIA Z ZAKURZONEJ PÓŁKI
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Grzegorz Kujawiński / TEATR GDYNIA GŁÓWNA/ GDYNIA
DZIEDZINIEC / RESTAURACJA OBERŻA 86 ul. Starowiejska 30

5 SIERPNIA, ŚRODA

BAJKA O KSIĘŻNICZCE POPI I SMOKU TARABISTRAKU
wg Pierrea Gripariego / REŻYSERIA: Ewa Ignaczak / TEATR STAJNIA PEGAZA / GDYNIA
PLAC / ZSCHiE CHŁODNICZAK Ul. Sambora 48

6 SIERPNIA, CZWARTEK

ZUCHWAŁA HISTORIA Z ZAKURZONEJ PÓŁKI
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Grzegorz Kujawiński / OBSADA: Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek, Dorian Zypper, Oliwer Zypper / TEATR GDYNIA GŁÓWNA / GDYNIA
FOYER / MUZEUM MIASTA GDYNI ul. Zawiszy Czarnego 1

7 SIERPNIA, PIĄTEK

BAJKA O KSIĘŻNICZCE POPI I SMOKU TARABISTRAKU
wg Pierrea Gripariego / REŻYSERIA: Ewa Ignaczak / TEATR STAJNIA PEGAZA / GDYNIA
TARAS/ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 46 Ul. Tatrzańska 40

8 SIERPNIA, SOBOTA

ZUCHWAŁA HISTORIA Z ZAKURZONEJ PÓŁKI
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Grzegorz Kujawiński / TEATR GDYNIA GŁÓWNA/ GDYNIA
PODWÓRKO Ul. 3 Maja 27/3

OPIS SPEKTAKLI

BAJKA O KSIĘŻNICZCE POPI I SMOKU TARABISTRAKU
wg Pierrea Gripariego / REŻYSERIA: Ewa Ignaczak / OBSADA: Ida Bocian, Łukasz Dobrowolski, Bartłomiej Sudak / TEATR STAJNIA PEGAZA / GDYNIA

Jak znaleźć ukochanego, który pojawia się tylko w snach i jakim sposobem pokonać mocarnego smoka Tarabistraka?

Na te pytania będzie musiała znaleźć odpowiedź księżniczka Popi, główna bohaterka Bajki o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku. Dzielna i odważna księżniczka przemierzy świat w poszukiwaniu swojego wyśnionego ukochanego, księcia Pipo i trafi do Schroniska dla Zabłąkanych Dzieci, które wyjątkowo trudno opuścić. A na horyzoncie tej trudnej podróży czai się jeszczeSmok. Bajka przybliży także postać ambitnego i surowego Króla, ojca Popi, który będzie chciał zmusić ją do wykorzystania unikalnego talentu. Odważna Popi może bowiem spełnić wszystkie swoje marzenia, o ile wystarczająco mocno o nich pomyśli. Historia długiej podróży Popi w sposób barwny pokaże dojrzewanie księżniczki, która pozna smak władzy i odpowiedzialności i przekona się o nieuchronności przemijania. Czy będzie gotowa, by stać się Królową?
Wyraźną zaletą bajki jest jej ton opowieść stawia całkiem dorosłe pytania i ceniąc intuicję i mądrość dzieci nie boi się właśnie w taki sposób na nie odpowiadać. Taka forma sprawia, że opowieść staje się atrakcyjną propozycją dla całej rodziny. Tym bardziej, że na jej kartach dorośli znajdą wiele wyjątkowo aktualnych pytań i problemów.

ZUCHWAŁA HISTORIA Z ZAKURZONEJ PÓŁKI
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Grzegorz Kujawiński / OBSADA: Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek, Dorian Zypper, Oliwer Zypper / TEATR GDYNIA GŁÓWNA/ GDYNIA

W Krainie Poczytności, czyli świecie zamieszkanym przez książki, drgają kartki i trzęsą się ze strachu grzbiety. Bezlitosny i zyskujący popularność Tyran nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł o dobrym zakończeniu. Czy ktoś zdoła mu się przeciwstawić i przywrócić ład w krainie słowa?
Na czele książkowego ruchu oporu stanie Dziewczynka/ Książka, samotne dzieło, które nie pamięta swoich rodziców i pozbawione jest tytułu i zakończenia. W poszukiwaniu swojego finału odwiedzi Dom Spokojnej Starości dla Książek, poprosi o radę Encyklopedię i nawiąże kontakt z Bojownikami. To nie wszystkie wyzwania stające przed Dziewczynką, na starym papirusowym zwoju została bowiem spisana przepowiednia, która może mówić właśnie o niej. Czy Książce bez zakończenia uda się wypełnić przeznaczenie?

Aktorsko lakowy spektakl, który mówi o odpowiedzialności, zachęca do samodzielnego myślenia oraz kwestionowania narzuconych zasad. Wciągające niczym fascynująca lektura przedstawienie przypomni także słuszność przekonania, że nie warto oceniać książki po okładce.

Na pokazy w ramach Stacji Bajek obowiązuje wstęp tylko z rodzicem lub opiekunem. Pełny program Festiwalu tutaj Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta - Stacja Miasto 2020

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.