stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Stabat Mater (1 opinia)

40 lat historii, ponad 80 nagranych płyt i niemal 650 prawykonań na koncie. Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis, należący do światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych, obchodzi w tym roku swój jubileusz.Takie wydarzenia stanowią zawsze okazję do podsumowań, dają też pretekst do podejmowania nowych twórczych działań. Ani jednych, ani drugich nie zabraknie w jubileuszowym roku 2018.

Na inaugurację obchodów jubileuszu wybraliśmy Stabat Mater Josepha Haydna na sopran, alt, tenor, bas, chór mieszany oraz orkiestrę. Utwór napisany w 1767 jest dziełem bez wątpienia wybitnym. Pierwsze wykonanie zrobiło duże wrażenie na słuchaczach i doczekało wielu pochwał wśród recenzentów, którzy określali je jako "kwiat w centralnej Europie".

W programie:
Joseph Haydn Stabat Mater

Wykonawcy:
Sophie Klußmann (Niemcy) - sopran
Ewa Marciniec - alt
Jorge Navarro Colorado (Hiszpania) - tenor
Robert Gierlach - bas
Polski Chór Kameralny
Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis
Jan Łukaszewski - dyrygent

*Laura Mitchell z powodu choroby nie może przyjechać do Gdańska. Wystąpi niemiecka sopranistka Sophie Klußmann. Jarosława Bręka zastąpi Robert Gierlach.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30-40 zł
Bilety w cenie 40zł/30zł do nabycia w biurze Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata J. Rybińskiego 24, tel. 58 552 41 73) w godzinach 9:00–16:00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem. Obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury.

Przeczytaj także

bilety 12 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)