stat
Impreza już się odbyła

Sprzątanie Motławy na kajakach

W czwartek 30 sierpnia wybierzmy się wspólnie na sprzątanie gdańskiej Motławy #DlaCzystszegoŚwiata!

Relacja z imprezy

cze 13

sobota, godz. 9:30 - 14:00

Gdańsk Matemblewo, Matemblewska 67
O co chodzi? Wolontariusze z #Fortum wraz z ekipą Gdańsk z Kajaka spędzą czas wiosłując i sprzątając śmieci, które zalegają w rzece, aby mieszkańcom żyło się lepiej oraz aby zrobić dobry uczynek dla środowiska.

I pamiętaj - im mniej odpadów wyprodukujesz, tym mniej ich trafi do rzek. Poznaj zasadę 5R w drodze do życia #ZeroWaste:

1. Refuse (odmawiaj) - nie gódź się na zbędne zanieczyszczenia, odmawiaj ulotek reklamowych, jednorazowych opakowań, a także wszelkich produktów wyprodukowanych ze szkodą dla środowiska, generujących odpady i zanieczyszczenia.

2. Reduce (ograniczaj) - redukuj liczbę przedmiotów, prowadź możliwie minimalistyczne życie, otaczaj się tylko tym, czego faktycznie używasz i co jest ci niezbędne do życia.

3. Reuse (używaj ponownie) - nie stosuj rozwiązań jednorazowych. Używaj wielorazowych opakowań (na przykład słoika po ogórkach konserwowych używaj do robienia przetworów lub kupowania i przechowywania ryżu), termosów, naczyń, a nawet artykułów higienicznych (golarki na żyletki, kubeczka menstruacyjnego, pasty cukrowej do depilacji). Używaj ponownie także tego, co na pierwszy rzut oka jest już śmieciem (na przykład zasadź kwiatki w dziurawym garnku, zamiast kupować nową doniczkę albo szklaną butelkę po oleju dokładnie umyj, wyparz i zlej do niej domową nalewkę).

4. Recycle (segreguj i przetwarzaj) - zadbaj o to, żeby zbędne rzeczy zostały przerobione na coś pożytecznego. Segreguj śmieci (papier można przetwarzać 6-krotnie) i zanoś do stosownych punktów, przerabiaj co się da nawet w domu (na przykład ze starego prześcieradła uszyj materiałową torbę na zakupy).

5. Rot (kompostuj) - kompostuj odpadki organiczne, otrzymując z nich energię lub naturalny nawóz. Stosuj to, co gdy się zużyje, może trafić na kompost (na przykład drewnianą szczoteczkę do zębów, konopną myjkę do naczyń).

Informacja o biletach

Mamy kilka wolnych miejsc. Jeśli masz ochotę dołączyć do nas, to skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość prywatną na Facebooku Fortum Polska. Udział jest dobrowolny i bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij