• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie z Twórcami - Najlepsze Krótkie Metraże ze Studia Munka

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

w każdy piątek (do 15.12), godz. 18:00

bilety 9 zł
Kup bilet
29 marca o godzinie 18:00 zapraszamy na pokaz specjalny najlepszych filmów krótkometrażowych ze Studia Munka, połączony ze spotkaniem z twórcami filmowymi. Naszymi gośćmi będą Maciej Jarczyński - niezależny producent filmów krótkometrażowych, oraz Mirosław Kłopotowski - montażysta filmu Wróbel". 

Maciej Jarczyński - Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Edukacja Artystyczna), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (Dyrygentura Chóralna). Ukończył także studia podyplomowe w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Zarządzanie Kulturą) i studia doktoranckie w Uniwersytecie Gdańskim (Wiedza o filmie). Rozprawę doktorską zrealizował w Katedrze Sztuki Mediów na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jako niezależny filmowiec, muzyk i plastyk zdobył wiele nagród, wyróżnień i nominacji w ponad 20 krajach.

Mirosław Kłopotowski - montażysta, absolwent Wajda School w Warszawie. Od niedawna mieszka w Gdyni, a pochodzi z malowniczego Żmigrodu na Dolnym Śląsku. Zadebiutował swoim filmem dokumentalnym "Może będzie dobrze". Jego pierwszym projektem fabularnym, który zmontował, był krótki metraż pt. "Wróbel" w reż. Marcina Janosa Krawczyka. Obecnie kończy postprodukcję kolejnego swojego filmu fabularnego "W domu wszystko dobrze", który zrealizował wspólnie z żoną Karoliną Ford-Kłopotowską. Na co dzień montuje filmowe spoty reklamowe dla telewizji zagranicznych. Interesuje się fotografią analogową (autor wystawy "Moja Ukraina") oraz podróżami kultowym fiatem 126p.

Bilety w cenie 22 zł dostępne online:
https://biletyna.pl/event/view/id/313045

O filmach:
"Victoria"
reż. Karolina Porcari
Polska 2022, 28 min.
Historia kobiety, która przypadkiem, po pięćdziesiątce, zaczyna odkrywać swoją seksualność...
Opowieść o Amelii (Katarzyna Figura) - atrakcyjnej kobiecie w średnim wieku, która od lat żyje w małżeństwie z rekonstruktorem średniowiecznych bitew (Piotr Cyrwus). Związek dawno już popadł w rutynę... Pięćdziesięciolatka nie jest świadoma własnych pragnień i potrzeb. To, co przez całe życie pozostawało uśpione, zacznie budzić się wraz ze znalezieniem tajemniczej przesyłki pod drzwiami mieszkania... Przesyłki, która trafić miała w ręce "wyzwolonej" sąsiadki Wioli (Małgorzata Bogdańska).

"Followers. Odpalaj lajwa."
reż. Jakub Radej
Polska 2022, 29 min.
Opowieść o dwójce licealistów, którzy chcą wykorzystać szkolną uroczystość do zdobycia internetowej sławy
W Europejskim Liceum Społecznym rozpoczyna się rok szkolny. Będzie wyjątkowo, ponieważ ma przyjechać noblistka Olga Tokarczuk. Będzie wyjątkowo, bo licealista Adam i jego kolega z internetu mają szczególny plan na transmisję online.

"Wróbel"
reż. Marcin Janos Krawczyk
Polska 2022, 24 min.
Historia drobnego pijaczka, który pewnego dnia otrzymuje propozycję zagrania w filmie...
Jaśliska, wieś na Podkarpaciu. Wróbel, mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i dwunastoletnim synem, popadając w pogłębiający się alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości, i propozycja zagrania epizodu w filmie stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny. Czy spotkanie z filmowcami odmieni jego dotychczasowe życie?


---------------------------------
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

Opinie