stat

Spotkanie z Dorotą Zawadzką

W sobotę 28 września, o godzinie 11.00 zapraszamy przede wszystkim gdańskich rodziców oraz innych opiekunów dzieci i młodzieży na otwarty wykład, a po nim także konsultacje superniani, psycholożki Doroty Zawadzkiej. Spotkanie odbędzie się w "Sztuce Wyboru" przy ul. Słowackiego 19 w Gdańsku. Będzie dotyczyło szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku kontynuuje cykl wykładów edukacyjnych, profilaktycznych m.in. dla rodziców, seniorów oraz młodzieży, dotyczących przeciwdziałania przemocy w jej różnych aspektach. To w ramach realizacji projektu "Gdańsk z rodziną" zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do wspólnej rozmowy o coraz powszechniejszym, negatywnym zjawisku społecznym. O agresji m.in. "w sieci", w rodzinie, w grupie rówieśniczej czy życiu zawodowym.

Do uczestnictwa w sobotnim wykładzie zachęca Państwa prelegentka, psycholożka, doradca rodzinny Dorota Zawadzka:

"Drogie Gdańszczanki i Gdańszczanie!

Najserdeczniej zapraszam na spotkanie, którego tematem wiodącym będzie szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałanie przestępczości w tej grupie wiekowej.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części - wykładu i warsztatu. Możliwe będą także indywidualne konsultacje. Na wykładzie opowiem o tym jak funkcjonują w sferze poznawczej i emocjonalnej "tweens" czyli dzieci w wieku 9-12 lat, pomiędzy dzieciństwem a dorastaniem. Porozmawiamy też o nastolatkach, o ich problemach i życiowych dylematach, z których tak często nie zdają sobie sprawy ich rodzice, nauczyciele a nawet rówieśnicy.

Dorośli mówią, że robią wiele, by dzieci miały wszystko, czego potrzebują, a one mają się uczyć, niczym innym nie przejmować, patrzeć z ufnością w przyszłość i polegać na rodzicielskim zdaniu. A oni nam nie ufają, nie wierzą, że chcemy dla nich jak najlepiej. Dlaczego? Zapominamy, by przypominać im, że interesuje nas ich życie tu i teraz, że chcemy poznać ich potrzeby, emocje, tłumaczyć granice.

Na warsztacie porozmawiamy i poćwiczymy zagadnienia związane z samooceną i samowiedzą. Pokażę techniki rozwijania inteligencji emocjonalnej i możliwości, które otwiera trening empatii czy asertywności. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zależy od tego jak rozmawiamy z dzieckiem, jak uważnie go słuchamy, jak uczymy radzenia sobie z trudną codziennością.

Bardzo serdecznie zapraszam na sobotnie spotkanie!".

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.