stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie autorskie z Izą Klementowską

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z reportażystką Izą Klementowską, które odbędzie się 3 sierpnia 2021 roku o godz. 18:00. Rozmowę wokół książki Minuty. Reportaże o starości poprowadzi Dagny Kurdwanowska. Na wydarzenie obowiązują zapisy pod adresem: sopoteka@mbp.sopot.pl.

O książce:
Starość to nie jest prosta sprawa, szczególnie gdy oprócz własnej trzeba znosić jeszcze cudzą mówi jedna z bohaterek reportażu, kiedy widzi strach w oczach nowej pensjonariuszki domu spokojnej starości. Mówi się, że starość może być dobra, ale co to znaczy: dobra starość? Jak wygląda dzień emeryta w Anglii i w Polsce? Czy starsi ludzie jeżdżą na wakacje? I czy istnieje jakiś stereotyp starości?

Iza Klementowska towarzyszy seniorom na spacerze, w kawiarni, na potańcówkach, odwiedza ich w pustych ogromnych domach, gdzie samotność doskwiera najbardziej, i w maleńkich pokojach minikrólestwach wykrojonych z mieszkań ich dzieci lub współdzielonych z innymi pensjonariuszami domu spokojnej starości. Słucha o tęsknocie za miłością utraconą zbyt wcześnie i o miłości odnalezionej dopiero w jesieni życia.

Ta książka pomaga oswoić starość, przyzwyczaja nas do myśli, że wszyscy się zestarzejemy. A przynajmniej ten, kto dożyje starości.

Iza Klementowska - reporterka i dziennikarka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, publikowała m.in. w Dużym Formacie, Wysokich Obcasach Extra, Newsweeku, Machinie, Sukcesie, Bluszczu i Nowym Dzienniku (Nowy Jork). Jej teksty ukazały się również w antologiach "Swoją drogą", "Pytania, których się nie zadaje", "Odwaga jest kobietą".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.