stat

Śpiewający aktorzy - koncert WOŚP (6 opinii)

Koncert Śpiewający aktorzy na XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Zaprosiliśmy do udziału w koncercie artystów reprezentujących wszystkie sceny teatralne w Gdyni, Gdańsku i Sopocie. Spotkaliśmy się z niezwykle ciepłym przyjęciem.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpią więc charytatywnie soliści Państwowej Opery Bałtyckiej, aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Miejskiego w Gdyni, aktorka Teatru Miniatura w Gdańsku Wrzeszczu z zespołem, Poghanky czyli kobiecy zespół śpiewaczy pod kierownictwem Jacka Ozimka reprezentujący sopocką Scenę Off de Bicz oraz aktorka Teatru Wybrzeże z zespołem. Swoją muzyczną pomoc artystom zaoferował Tomasz Przyborowicz z zespołem.

Idea koncertu to wsparcie skutecznych działań Jurka Owsiaka, który po raz dziewiętnasty "rozpętał" wielką orkiestrę, aby pomóc małym dzieciom, których zdrowie zależy od specjalistycznego sprzętu medycznego. Mamy nadzieję, że muzyczne olśnienia na Scenie Kameralnej w Sopocie przyspieszą bicie każdego serduszka, któremu bliski jest los chorych dzieci. Artyści, znajdując czas na próby i koncert już pokazali, co w życiu jest ważne - wzajemne wspieranie się, bezinteresowność i aktywność zawodowa na różnych polach.

Dzięki koncertowi chcemy również zintegrować artystyczne środowisko teatralne w Trójmieście. Wszyscy wykonawcy na jednej, nowoczesnej scenie, prezentujący najpiękniejsze utwory z różnych spektakli oraz własne, autorskie i nagradzane. Zobaczymy więc naszych lokalnych artystów w odsłonie niezwykle uroczystej i muzycznie dopracowanej.

Koncert będzie okazją do zapoznania się z różnymi rodzajami muzyki, od poezji śpiewanej, pieśni operowych, utworów gospel i musicalowych, archaicznych pieśni ukraińskich, portugalskich pieśni fado po aranżacje jazzowe i rockowe. Aktywnymi uczestnikami koncertu będą również aktorzy zapowiadający swoich śpiewających kolegów i ich utwory. Odbędzie się loteria fantowa. Zapraszamy zatem na wyjątkowe wydarzenie charytatywne, dające niebanalne spojrzenie na trójmiejskich artystów.

Koncert nie odbyłby się, gdyby nie pełna akceptacja i dobra wola dyrektora Teatru Wybrzeże, Adama Orzechowskiego, użyczającego Scenę Kameralną w Sopocie, ludzi i sprzęt.

Program:

Część I, 12.00-15.00
Katarzyna Hołysz i Paweł Skałuba, soliści Opery Bałtyckiej
Renia Gosławska (solistka Teatru Muzycznego w Gdyni) i chór gospel
Soliści Teatru Muzycznego w Gdyni:Karolina Trębacz, Jerzy Michalski, Rafał Ostrowski, Sasza Reznikow

Przerwa 15.00-16.00

Część II, 16.00-18.00
Anna Iwasiuta, Bogdan Smagacki, aktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni
Edyta Janusz-Ehrlich (Teatr Miniatura) z zespołem
Poghanky(Sopocka Scena off de Bicz)
Marzena Nieczuja-Urbańska (Teatr Wybrzeże) z zespołem

Przeczytaj także

Opinie (6)

 • Śpiewające Elvisy

  W jakimś amreykańskim filmie były latające Elvisy. Skakali ze spadochronu w nocy chyba nad Las Vegas, przebrani za Elvisy i jeszcze ozdobieni lampkami.

  A u nas tak skromnie tylko śpiewający aktorzy.

  A teraz kawał znaleziony w sieci:

  "Leci Owsiak Samolotem - wtem silniki przestaja chodzic - samolot spada -
  A w samolocie tylko jeden spadochron !

  Owsiak zabiera spadochron i juz ma skakac - ale w ostatniej chwili krzyczy:
  Siema !!! Do pozostalych pasazerow - a oni wolaja :
  - A my !
  - A robta co chceta !"

  • 1 6

 • REWELACJA!

  Przynajmniej pierwsza część, druga już się niestety trochę dłużyła (choć pani Marzena Nieczuja - Urbańska ją uratowała).
  Ja zapamiętam trzech panów - Saszę Reznikowa, Jurka Michalskiego i Rafała Ostrowskiego. Tylko jak tu się zakochać w trzech na raz?:)

  • 2 0

 • W jednym miejscu tylu wspaniałych artystów.Gratulacje. Szóstka z religii...la la la la... rewelacja.

  • 2 0

 • REWELACJA!!!

  Dziękuję Wam, Artyści, którzy przyszliście i zaśpiewaliście nam. Umiliło nam to niedzielny dzień, a przy okazji w miły sposób wspomogliśmy WOŚP. Rafał Ostrowski jako konferansjer sprawdził się w 100% i pozytywnie mnie tym zaskoczył;) Mam nadzieję, ze to już będzie tradycją i za rok spotkamy się w tej samej sali w tak samej, świetnej atmosferze;)
  kto nie był-niech żałuje!

  • 4 0

 • rewelacja

  Rewelacyjny występ Zespolu Poghanky oraz zespołu p.Edyty Janusz .
  ks

  • 3 1

 • REWELACJA PRZEZ DUŻE R!

  Ogromne wrażenie wywarł na mnie zwłaszcza występ zespołu Poghanky. Dziewczyny, oby tak dalej!:) pełen profesjonalizm.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.