Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spacery z lokalnymi przewodnikami po Zaspie (1 opinia)

 • Kalendarz
  w każdy czwartek (od 20.06 do 05.09.2019), godz. 17:30 - 19:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  wstęp wolny

Zapraszamy do zwiedzania wyjątkowej Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na gdańskim osiedlu Zaspa. Zwiedzanie jest bezpłatne!

cze 21-23

poniedziałek - środa, godz. 9:00

bilety 10 zł

w każdą niedzielę (do 27.06), godz. 15:30

Gdańsk, Orunia
ZAPISY: w Sieni Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, pon-pt, godz. 12.00-18.00; lub email: kontakt@ikm.gda.pl, tel. 664 976 052

Zaspa jest jednym z największych w Polsce skupisk bloków mieszkalnych. Powstała w latach 70. i 80. XX wieku. Ogromne powierzchnie szczytowych ścian oraz otwarte, zielone przestrzenie układające się w charakterystyczny "plaster miodu" są doskonałym środowiskiem dla funkcjonowania wielkoformatowych malowideł, które czynią Zaspę jednym z najciekawszych miejsc w Gdańsku.

Dziś Kolekcja Malarstwa Monumentalnego to 59 wielkoformatowych murali, o różnorodnej tematyce - niektóre przedstawiają sławne postaci, historię oraz miasto Gdańsk, a inne stanowią swobodną interpretację tematów, z którymi artystki i artyści z całego świata mierzyli się podczas 8 edycji festiwalu Monumental Art, miłość to pokusa, wolność w czasach kryzysu, czy enigmatyczne oczekiwania i droga jest szczęściem.

Tę niezwykłą galerię możesz zwiedzać z jej gospodarzami - mieszkańcami osiedla. Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zabiorą Cię na spacer szlakiem zaspiańskich murali, wprowadzą w tajniki realizacji 36 metrowych dzieł, podzielą się anegdotami związanymi z ich powstawaniem, a także opowiedzą o ponad 40 letniej historii osiedla, jego założeniach urbanistycznych oraz lotniczej przeszłości miejsca, gdzie do 1974 roku funkcjonowało najstarsze lotnisko na terenie dzisiejszej Polski.

MIEJSCE SPOTKANIA: przy Plama Gdański Archipelag Kultury, ul. Pilotów 11 (stacja SKM: Gdańsk-Zaspa) Prosimy o założenie wygodnego obuwia

www.ikm.gda.pl/lokalniprzewodnicy
#lokalniprzewodnicy
k: www.muralegdanskzaspa.pl
fb: Murale Gdańsk Zaspa

organizatorzy:
Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Plama Gdański Archipelag Kultury, Gdański Archipelag Kultury

patroni:
Gazeta Wyborcza, iBedeker, Poznaj Świat miesięcznik, Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Opinie (1)

 • Zaspa kurort

  Proszę państwa przed nami największa atrakcja Zaspy największego osiedla w Trójmieście wiele lat temu otwarty monopolowy bardzo chętnie zwiedzany przez mieszkańców oraz w godzinach nocnych przez turystów. Kawałek dalej mamy park służący jako chlew i miejska toaleta. Nieopodal krzaki w których wieczorami można napotkać na różne atrakcje. Blisko morza spalarnia medykamentów i odpadów umilająca miejscowe zapachy.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.