stat

Spacery po Stoczni Gdańskiej Szlakami Kobiet (1 opinia)

Na czym polegała praca suwnicowej? Jaką rolę odgrywały kobiety podczas strajków? Czy bycie robotnicą było powodem do dumy? Jakiego wsparcia socjalnego udzielano osobom pracującym w Stoczni i jak wyglądało życie kulturalne zakładu? Jakie przywileje i obowiązki miały matki chrzestne statku? Jak przebiegało wodowanie jednostek?

paź 23

sobota, godz. 11:00

Gdańsk
Wstęp wolny
paź 23

sobota

Gdańsk, Półwysep Westerplatte
Wstęp wolny
Na te i inne pytania odpowiedzą przewodniczki w ramach projektu Metropolitanka, pokazującego Stocznię Gdańską z perspektywy suwnicowych, inżynierek, sprzątaczek i pracownic administracyjnych. Dowiecie się, jak praca w Stoczni wpłynęła na ich życie. Usłyszycie historie: niepokornej suwnicowej, animatorki kultury, działaczek Solidarności. Poznacie codzienność strajku w Sierpniu 1980 i wielkie stoczniowe święto - chrzest statku, widziany oczami matki chrzestnej.

Spacery obfitują w anegdoty i ciekawostki, na przykład o stoczniowych uprawach, z których pochodziły tulipany i goździki rozdawane w zakładzie z okazji Dnia Kobiet. Dowiecie się, gdzie znajdowały się: Willa Dyrektora, Modelarnia i hala 46A z muralem "Tatusiu! Pracuj bezpiecznie", w której jako suwnicowa pracowała Anna Walentynowicz. Zwiedzanie jest bezpłatne. Spacery dla osób dorosłych

Informacja o biletach

Z powodu pandemii obowiązują limity miejsc i zapisy.
Osoby zapisane otrzymają informację o miejscu rozpoczęcia spaceru.
Informacje: kontakt@ikm.gda.pl, tel. 664 976 052
(poniedziałek – piątek w godzinach 14.00 – 18.00)

Opinie (1)

  • Zapisy do piątku do 18:00 ? WTF ?

    Ręce opadają. Czy naprawdę po godzinie 18 w piątek już nie można się zapisać na niedzielę ?
    Cytuję: Z powodu pandemii obowiązują limity miejsc i zapisy. Osoby zapisane otrzymają informację o miejscu rozpoczęcia spaceru. Informacje: kontakt@ikm.gda.pl, tel. 664 976 052 (poniedziałek piątek w godzinach 14.00 18.00)

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.