stat
Impreza już się odbyła

Spacery muzealne w 82. rocznicę agresji związku sowieckiego na Polskę (2 opinie)

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na bezpłatne spacery muzealne odbywające się pod opieką edukatorów MIIWŚ. Spacery będą okazją do zapoznania się z wybranymi częściami wystaw Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku: ekspozycji stałej oraz ekspozycji czasowej "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej".

paź 16

sobota, godz. 14:00 - 16:00

Gdańsk, Gościnna 10
Wstęp wolny
Podczas spacerów omawiane będą wybrane eksponaty związane kontekstowo z zagadnieniem agresji sowieckiej na Polskę. Uczestnicy spacerów poznają m.in. historię polskiej tablicy granicznej wydobytej z rzeki Zbrucz oraz losy cennego daru profesora Wiesława Gruszkowskiego - polskiej flagi ze Lwowa, ukrywanej przez rodzinę Gruszkowskich. Organizowane przez Muzeum spacery będą okazją do poszerzenia wiedzy w aspekcie IV rozbioru Polski, w tym m.in. zagadnień związanych z traktowaniem przez sowieckiego agresora polskich symboli państwowych i narodowych.

Piątek, 17 września br. - spacery dla grup zorganizowanych, uczniów klas trzecich i czwartych szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Zwiedzanie w godzinach: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30.

Sobota, 18 września br. - spacery dla osób powyżej 18. roku życia. Zwiedzanie w godzinach: 11:00, 12:30, 14:30, 15:30.

Każde spotkanie potrwa około 60 min. Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy wypełnić formularz i przesłać na adres: edukacja@muzeum1939.pl.

Formularz do pobrania ze strony: https://muzeum1939.pl/spacer-muzealny-w-rocznice-agresji-zwiazku-sowieckiego-na-polske/aktualnosci/4795.html
Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi z akceptacją formularza.

Opinie (2)

 • dot formularza zgłoszenia na spacer muzealny

  Formularz jest we formacie PDF który nie pozwala na wypełnienie rubryk. nie mem drukarki ani skanera aby wydrukować, potem wypełnić długopisem, potem zeskanować, a potem dopiero wysłać na wskazany e-adres miiwś. to jest rozwiązanie do d*py.
  Nie prościej byłoby udostępnić formularz we formacie .DOC? byłoby możliwe natychmiastowe wypełnienie MSWordem lub w OpenOffice, i natychmiastowe przesłanie.
  Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby formularz interakcyjny na stronie www MIIWŚ.
  proszę o ustosunkowanie się do tego posta
  żałuję że nie będę mógł uczestniczyś w "spacerze musealnym..." :-((
  Juliusz Ogórkowski

  • 0 0

 • krytyczna uwaga dot formularza

  Format formularza typu .PDF , z powodu braku drukarki i skanera, nie pozwala mi na jego: wydrukowanie, ręczne wypełnienie długopisem, zeskanowanie i dopiero wterdy wysłanie gona e-adres MIIWŚ. (pliki *.pdf dla przeciętnego człowieka są nieedytowalne). Jest to rozwiązanie do d*py.
  Nietrudno przecież udostępnić formularz we formacie *.doc edytowalny popularnym MS Word'em lub Open Office'm.
  Najlepszym rozwiązaniem jednak byłoby wypełnianie interaktywnego formularza bezpośrednio na stronie www MIIWŚ.
  Proszę o odpowiedź zwrotną
  Żałuję,że nie ze swej winy nie mogę uczestniczyć w "muzealnym spacerze.
  J. Ogórkowski - ogorkowski@wp.pl

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.