• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu: Wrzeszcz handlowo-rozrywkowy

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska. Zapraszamy na czwarty sezon! Podczas spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek. Organizatorem spacerów jest Fundacja Palma.

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu 20247 lipca: Wrzeszcz handlowo-rozrywkowy ^
Po II Wojnie Światowej to Wrzeszcz miał być nowym centrum miasta. Do lat 90 ulica Grunwaldzka stała się najbardziej reprezentacyjną ulicą w Gdańsku - to tu przychodziło się na zakupy do Sezamu, Powszechnego Domu Towarowego, Puchatka czy Pewexu. Tu spędzano popołudnia w kawiarniach takich jak Akwarium, Cristal, Kawiarnia Morska, klubie Ster, Maleńka, Pod Kominkiem. Zapraszamy na spacer szlakiem tych nieistniejących już miejsc, kryjących się za nimi ludzi, historii i dawnych wspomnień Wrzeszcza.

Start spaceru: przed budynkiem dawnej restauracji Cristal, al. Grunwaldzka 105, godz. 10.00

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  19 zł
25 PLN - normalne / 19 PLN - ulgowe dla uczniów/studentów oraz osób z generacji 60+ *

KUP BILET: https://fpalma.pl/kategoria-produktu/bilety/

*(wpisz kod zniżkowy: student / 60+ podczas zakupu online)
Do zniżki upoważnia legitymacja (1 legitymacja = 1 bilet zniżkowy). Dokument należy okazać podczas sprawdzania biletów przed spacerem. Uwaga: liczba biletów zniżkowych jest ograniczona!

Opinie