• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza odwołana

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu: Park Jaśkowej Doliny i jego przyroda

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska. Zapraszamy na czwarty sezon! Podczas spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.

lip 18

czwartek, godz. 17:45

Sopot Główny, ul. Kosciuszki 29, Park...
bilety 30-50 zł
sie 17

sobota, godz. 10:00

Gdańsk, przed siedzibą Fundacji...
bilety 25 zł
ulgowy 19 zł
Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek. Organizatorem spacerów jest Fundacja Palma.

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu 20246 lipca: Park Jaśkowej Doliny i jego przyroda "
Park Jaśkowej Doliny jaki jest, każdy widzi, ale my spojrzymy na to miejsce z perspektywy jego przyrody. Pokażemy bioróżnorodność Parku - czyli jakie rośliny i zwierzęta w nim spotkamy i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę. Spojrzymy w korony drzew (dość wiekowych w niektórych miejscach) i przypomnimy sobie/dowiemy się co to za gatunki, popatrzymy też pod nogi, aby zobaczyć te organizmy, które często giną pod naszymi nogami lub kryją się w runie leśnym. Opowiemy też o kulturowo- tradycyjno-leczniczo-zabobonnych znaczenie tych roślin dla ludzi, którzy do tego parku przychodzili od XIX wieku.

Start spaceru: Teatr Leśny, Jaśkowa Dolina 45, godz. 10.00

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  19 zł
25 PLN - normalne / 19 PLN - ulgowe dla uczniów/studentów oraz osób z generacji 60+ *

KUP BILET: https://fpalma.pl/kategoria-produktu/bilety/

*(wpisz kod zniżkowy: student / 60+ podczas zakupu online)
Do zniżki upoważnia legitymacja (1 legitymacja = 1 bilet zniżkowy). Dokument należy okazać podczas sprawdzania biletów przed spacerem. Uwaga: liczba biletów zniżkowych jest ograniczona!

Opinie