• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu 2024

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska. Zapraszamy na czwarty sezon! Podczas spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek. Organizatorem spacerów jest Fundacja Palma.

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu 202425 sierpnia: Wrzeszcz makabryczny
Zapraszamy na trasę po dzielnicy, która może mrozić krew w żyłach. Pójdziemy szlakiem od tajemniczego Parku im. Romualda Traugutta, przez wyjątkową Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja. Poznamy historię Góry Szubienicznej i skrywanych przez nią sekretów. Wreszcie pośród drzew poznamy bogatą historię powstałego przed stu laty cmentarza urnowego, który od kilku lat jest Parkiem Nostalgicznym. A to jeszcze nie wszystko..

Start spaceru: Lapidarium w Parku Akademickim (obok Politechniki Gdańskiej, wejście od ulicy Narutowicza), godz. 10.00

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  19 zł
25 PLN - normalne / 19 PLN - ulgowe dla uczniów/studentów oraz osób z generacji 60+ *

KUP BILET: https://fpalma.pl/kategoria-produktu/bilety/

*(wpisz kod zniżkowy: student / 60+ podczas zakupu online)
Do zniżki upoważnia legitymacja (1 legitymacja = 1 bilet zniżkowy). Dokument należy okazać podczas sprawdzania biletów przed spacerem. Uwaga: liczba biletów zniżkowych jest ograniczona!
sie 17

sobota, godz. 10:00

Gdańsk, przed siedzibą Fundacji...
bilety 25 zł
ulgowy 19 zł
wrz 14

sobota, godz. 12:00

Wstęp wolny

Opinie