• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu 2024

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska. Zapraszamy na czwarty sezon! Podczas spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek. Organizatorem spacerów jest Fundacja Palma.

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu 202418 sierpnia: Wrzeszczańskie osady: Nowe Szkoty
Nowe Szkody to osada rzemieślnicza powstała w drugiej połowie XVI wieku przy potoku Strzyży wokół młyna, który był jej centralnym punktem. Niezwykły obszar położony na skraju Wrzeszcza. Choć obecnie to przede wszystkim osiedle mieszkaniowe, kryje się za nim historia młynu, dóbr szlacheckich pod Cysterską jurysdykcją. Skąd wzięło się i jak funkcjonowało to miejsce, które przez bardzo długo zachowało odmienny, wiejski charakter?

Start spaceru: przed budynkiem dawnego szpitala, ul. Kliniczna 1, godz. 10.00

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  19 zł
25 PLN - normalne / 19 PLN - ulgowe dla uczniów/studentów oraz osób z generacji 60+ *

KUP BILET: https://fpalma.pl/kategoria-produktu/bilety/

*(wpisz kod zniżkowy: student / 60+ podczas zakupu online)
Do zniżki upoważnia legitymacja (1 legitymacja = 1 bilet zniżkowy). Dokument należy okazać podczas sprawdzania biletów przed spacerem. Uwaga: liczba biletów zniżkowych jest ograniczona!
sie 17

sobota, godz. 10:00

Gdańsk, przed siedzibą Fundacji...
bilety 25 zł
ulgowy 19 zł
wrz 14

sobota, godz. 12:00

Wstęp wolny

Opinie