• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu 2024

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska. Zapraszamy na czwarty sezon! Podczas spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek. Organizatorem spacerów jest Fundacja Palma.

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu 20249 czerwca: Królewska Dolina *
Królewska Dolina to niezwykły obszar Wrzeszcza, który z jednej strony łączy w sobie neogotycką zabudowę (dawny zakład dla Niewidomych), z drugiej monumentalny obiekt publiczny dawnego Królewskiego Seminarium Nauczycielskiego. Gościł tu Jan III Sobieski, a pomiędzy tymi zabudowaniami mieści się niezwykły kompleks parkowy: położony na uboczu, czasem niedostrzeżony - jeden z najstarszych parków najstarszych i najlepiej zachowanych historycznych parków w Gdańsku znajduje się w Królewskiej Dolinie. Zapraszamy szlakiem po zakamarkach tego niezwykłego miejsca.

Start spaceru: przed klubem studenckim Mechaniczna Pomarańcza, ul. Do Studzienki 61, godz. 10.00

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  19 zł
25 PLN - normalne / 19 PLN - ulgowe dla uczniów/studentów oraz osób z generacji 60+ *

KUP BILET: https://fpalma.pl/kategoria-produktu/bilety/

*(wpisz kod zniżkowy: student / 60+ podczas zakupu online)
Do zniżki upoważnia legitymacja (1 legitymacja = 1 bilet zniżkowy). Dokument należy okazać podczas sprawdzania biletów przed spacerem. Uwaga: liczba biletów zniżkowych jest ograniczona!

Opinie