stat
Impreza już się odbyła

Spacerem na ptaki w Sopocie

Zapraszamy na bezpłatny ptasi spacer. Sopot Brodwino to idealna dzielnica, by przyglądać się podniebnym akrobacjom jerzyków. Nauczyć się odróżniać je od różnych gatunków jaskółek, zapamiętać ich głosy. Przez lunetę poszukamy miejsc, gdzie gniazdują. Podpowiemy Ci, jak prowadzić ptasie interwencje, na co zwracać uwagę i jak zapobiegać niszczeniu siedlisk ptaków gniazdujacych w budynkach. Będzie okazja, by zobaczyć sztuczne miejsca gniazdowania dla oknówek i jerzyków, ale i zrobić sobie pamiątkowy ptasi stempel.

Nauczymy Cię, jak bezpiecznie chwytać i transportować poszkodowane ptaki i opowiemy o codziennych obowiazkach przy opiece na dzikusami. Poznasz kilka ostojowych historii od kuchni... I dowiesz się, gdzie szukać informacji i wsparcia w roznych ptasich sytuacjach kryzysowych.
Weź lornetkę, notes lub kartkę na stempel, wygodne buty i spotykamy się przy zbiorniku retencyjnym "Staw Obodrzyców" w Sopocie Brodwinie (okolica przystanku ZTM). Spacer zakończymy w tej samej okolicy.

Przewodnikiem będzie przyrodniczy edukator, Ewelina Kurach.
Zapraszamy również rodziny z dziećmi od lat 7.
KONIECZNIE ZAPISY: ewelina.kurach@gmail.com
Podaj liczbę uczestników (wiek dzieci) i nr tel. do ewentualnego pilnego kontaktu. Czekaj na potwierdzenie zgłoszenia.

Edukujemy w ramach III edycji projektu "W trosce o dzikość - pomagaj z głową" dofinansowanego przez Urząd Miasta Sopot. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Wspierania Inwestycji Przyjaznych PTAcom.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.