stat

Spacer teatralny "Teatr i morze"

Od dziesięciu lat tradycją Teatru Miejskiego są poniedziałkowe spacery teatralne, podczas których zwiedzający poznają kulisy naszej sceny. Działalność edukacyjną w nowym sezonie artystycznym 2020/2021 chcielibyśmy rozpocząć od wyjątkowego spaceru, który tym razem, odbędzie się w terenie. Wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie przygotowaliśmy spacer dla rodzin zatytułowany "Teatr i morze". W sobotnie popołudnie spotkamy się przed Teatrem Miejskim, by wspólnie wyruszyć w podróż, podczas której staniemy się aktorami, ale też piratami. Szukając miejsc, które kojarzą się z gdyńskim życiem teatralnym, trafimy bowiem nad morze.

1 października - 30 listopada 2020

Gdańsk
bilety 10 zł

w każdą sobotę (do 19.12), godz. 13:00

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł
O projekcie:
Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii.

Atrakcyjna i niekonwencjonalna forma proponowanych szlaków ma zachęcać do zwiedzania oraz poznawania teatralnej przeszłości poszczególnych miejsc. Projekt stanowi także próbę "wydobycia" z miejskiej architektury przestrzeni dla teatru niegdyś bardzo ważnych, a dziś zapomnianych oraz zwrócenia na nie uwagi mieszkańców i turystów.

Informacje organizacyjne:

prowadzący: Justyna Czarnota, Anna Zalewska-Uberman
uczestnicy: dzieci (od 6 roku życia) z rodzicami
zapisy: do 2 października: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl
(Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko rodzica, numer kontaktowy, liczbę osób)
Obowiązuje bezpieczny dystans.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.