stat

Spacer szlakiem detalu architektonicznego w Oliwie

  • sobota, 25 września, godz. 12:00
  • Lokalizacja
    przy kościele św. Jakuba w Oliwie (róg ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego)
  • Bilety
    wstęp wolny

Zapraszamy do wspólnego odkrywania detalu architektonicznego w Gdańsku - Oliwie! Start spaceru - sobota, godz. 12:00, spotykamy się przy kościele św. Jakuba w Oliwie (róg ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego)

paź 24

niedziela, godz. 11:00

Skrzyżowanie ulic Piecews, Morenowa i Trzy Lipy
Wstęp wolny

w każdą środę (do 01.12), godz. 10:00 - 12:00

Oprowadza Ryszard Kopittke - historyk sztuki, etnolog, przewodnik, twórca @wkrecsiewtrojmiasto.

Portale, okna, portale, fryzy, wiatrownice to niektóre z elementów wystroju elewacji przynależące do kategorii detalu architektonicznego. Te, zdawałoby się, szczegóły często umykają naszej uwadze. Niesłusznie, bo detale współodpowiadają za spójność stylistyczną i kompozycję zabytku, a także za jego wyraz artystyczny, zwany niekiedy duchem epoki.

Co zobaczymy podczas spaceru?
M.in. przyjrzymy się oryginalnym oknom i drzwiom (nie będzie litości dla antyprzykładów!), znajdziemy wiewiórkę w dekoracyjnych wspornikach na ul. Kwietnej, zajrzymy na klatkę schodową zanurzoną w błękicie, odwiedzimy Florę zdobiącą willę Tannenheim. O detalach będziemy słuchać, dotykać je i oglądać - w Oliwie są na wyciągnięcie ręki..

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa - Wspólnie dla dziedzictwa.
Organizator:
Fundacja Polanki
Partnerzy:
StaraOliwa.pl, Fundacja dla Gdańska i PomorzaPokaż mniej

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.