• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spacer śladem zakochanych

Dzień zakochanych to świetna okazja do poznania Gdańska przez pryzmat serca i odkrycia wielu historii miłosnych, sekretnych romansów i miejsc schadzek dawnych mieszkańców miasta. W Gdańsku można znaleźć wiele obiektów, które na pierwszy rzut oka nie budzą miłosnych skojarzeń. A przecież zaułki gdańskich uliczek, zakątki kościołów, wnętrza kamienic kryją tajemnice słynnych romansów i złamanych serc. Mało kto wie, że Gdańsk to kopalnia miłosnych legend.

W zabytkowych murach Bazyliki Mariackiej czy kamienicach Głównego i Starego Miasta znajdują się ślady ciekawych historii miłosnych: tych romantycznych aż po grób, ale też tych nieszczęśliwych przypominających losy Romea i Julii.

Z okazji Walentynek zabierzemy Was na spacer śladem zakochanych. Poznamy prawdziwe i zasłyszane historie, a także kluczowe miejsca na mapie, które można oznaczyć symbolem w kształcie serca. Nasza trasa biegnie ulicami Starego i Głównego Miasta. Podążając z nami szlakiem miłości dowiecie się komu oddał serce słynny astronom Jan Heweliusz, jakie były perypetie Maurycego Ferbera zanim został duchownym. Opowiemy Wam o tajemniczej miłości Mikołaja Kopernika. Wstąpimy na Most Miłości, gdzie zakochani wieszają kłódki na znak swojej miłości. Zobaczymy bramę cmentarną przy której powstała niezliczona ilość miłosnych fotografii, a także klimatyczny Zaułek Pocałunków.

Pojawi się też wątek filmowy i konkurs dla uczestników. Tym razem spojrzymy na miasto z nieco innej strony, ale z uwzględnieniem kluczowych zabytków. Zwiedzanie zakończymy na Długim Pobrzeżu z widokiem na Motławę i liczne restauracje oraz kawiarnie. Może wstąpisz do jednej z nich, bo jak wiadomo, do serca można trafić też przez żołądek.

Opinie