stat

Spacer ornitologiczny w Sopocie

Idziemy obserwować jerzyki - podniebnych mistrzów wielu ptasich konkurencji! Poszukamy oknówek i innych naszych ptasich sąsiadów. Tych gniazdujących w budynkach, parkach i okolicznych terenach zielonych. Poznasz ich zwyczaje. Dowiesz się, co zrobić ze znalezionym pisklakiem czy dorosłym ptakiem. Opowiemy, gdzie gniazdują te ptaki, jak zadbać o dostępność miejsc do ich gniazdowania, jak prowadzić ptasie interwencje. BHP postępowania z dzikusami to ważna sprawa! Opowiemy również o codziennej pracy Ostoi. Nauczysz się rozpoznawać jerzyki z zamkniętymi oczami i dowiesz się, jak nie mylić ich z jaskółkami.

Weź notes lub kartkę, bo przybijesz sobie pamiątkowy stempel z jerzykiem. Jeśli masz lornetkę, koniecznie wyprowadź ją na spacer.

Zbiórka o godz. 17.30 przed wejściem głównym do Urzędu Miasta w Sopocie (ul. Kościuszki 25/27). Spacer zakończymy w okolicy pasa nadmorskiego i mola.

Spacer poprowadzi przyrodniczy edukator, Ewelina Kurach.

Zapraszamy wszystkich, również rodziny z dziećmi od lat 7.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
ewelina.kurach@gmail.com
Podaj: liczbę osób (w tym dzieci i ich wiek), nr tel. na wypadek pilnego kontaktu.

Edukujemy w ramach III edycji projektu "W trosce o dzikość - pomagaj z głową!" dofinansowanego przez Urząd Miasta Sopot. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Wspierania Inwestycji Przyjaznych PTAcom.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.