• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Spacer ornitologiczny

Sopocianie, zapraszamy na bezpłatny niedzielny ptasi spacer! Mile widziane rodziny z dziećmi od lat 7.

maj 4

sobota, godz. 10:00

Wstęp wolny
maj 11

sobota, godz. 10:30 - 13:00

bilety 47 zł
ulgowy 37 zł
Opowiemy o ptakach, które pomagały nam w walce z komarami i innymi owadami i które odleciały lub szykują się do tej pełnej niebezpieczeństw wędrówki. Dowiesz się, czym jest ochrona gatunkowa i siedliskowa oraz jak dbać o ptaki i co zrobić, gdy widzisz niszczenie miejsc ich gniazdowania. Przespacerujemy się wzdłuż budynków, poszukamy śladów obecności ptaków, miejsc, gdzie gniazdowały. Odwiedzimy również plażę i park. Tam opowiemy o obrączkowaniu ptaków, roli śledzenia znakowanych ptaków, gdzie zgłaszać te obserwacje. Opowiemy też m.in. o problemie niewłaściwego dokarmiania ptaków. Dowiesz się o chorobie zwanej "anielskim skrzydłem". Przybliżymy też pracę Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie i opowiemy jak mądrze pomagać zwierzętom i gdzie szukać wsparcia weterynaryjnego.
Przewodnikiem wycieczki będzie Leszek Damps - ornitolog, obrączkarz i wieloletni pracownik Ostoi.

ZBIÓRKA przy Urzędzie Miasta w Sopocie, ul. Kościuszki 25/27 o godz. 11:00.
Udział w warsztacie możliwy po zapisie: leszek.damps@tlen.pl Prosimy o podanie imienia i nazwiska z nr tel. do kontaktu, a w przypadku rodziny również liczby osób i wieku dzieci. Potwierdzimy zgłoszenie.

ZABIERZ ZE SOBĄ: obuwie i odzież terenową dostosowaną do pogody, prowiant. Warto mieć lornetkę. W trosce o siebie i innych, weź maseczkę, CHUSTĘ lub przyłbicę i płyn do odkażania dłoni.
Spotkanie odbywa się w ramach II edycji projektu "W trosce o dzikość - pomagaj z głową!" dofinansowanego prze Urząd Miasta w Sopocie.

REGULAMIN:
1. Udział możliwy tylko po rejestracji i potwierdzeniu przez Organizatora. W przypadku rezygnacji uczestnik zobowiązany jest do poinformowania o tym Organizatora aby ten mógł zaprosić osoby z listy rezerwowej.
2. Spotkanie jest bezpłatne i organizowane dla grupy 15-20 os. Uczestnicy pokrywają tylko koszty dojazdu.
3. Przewodnik i uczestnicy w trosce o zdrowie proszenie są o korzystanie z własnych środków ochronnych (maseczka, gogle lub przyłbica, chustka i płyn do odkażania dłoni).
4. W spacerze udział mogą wziąć tylko osoby nieobjęte kwarantanną, izolacją, nadzorem epidemiologicznym i bez jakichkolwiek dolegliwości wskazujących na chorobę zakaźną (np. stan podgorączkowy lub gorączka, duszności, ogólne rozbicie i ból mięśni).
5. Z uwagi na charakter epidemii COVID-19 niezależnie od zastosowania zasad dotyczących przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego istnieje ryzyko zakażenia się koronawirusem. Uczestnicy spaceru - w przypadku wykrycia niepokojących objawów lub potwierdzenia koronawirusa - zobowiązani są do poinformowania o tym Organizatora a ten zobowiązany jest do przekazania informacji pozostałym uczestnikom.
6. Podczas spaceru uczestnicy nie będą korzystali z zasobów edukacyjnych w budynkach zamkniętych.

Rycina przedstawia jerzyka Apus apus.
Autor: Agnieszka Borowska

Opinie