• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Spacer dla 17 milionów

 • Kalendarz
  1 października - 30 listopada 2020
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Bilety
  10

Gdzie w Polsce szukać wiosny? Co to Polski Manchester? Jak wysoka jest Kolumna Zygmunta? Na takie pytania odpowiedzą przewodnicy w 11 największych miastach w Polsce, w tym w Gdańsku, podczas charytatywnych Spacerów dla 17 milionów. Spacery są elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej 17 milionów, która uświadamia czym jest Mózgowe Porażenie Dziecięce.

lip 10

niedziela, godz. 11:00- 13:00

Wstęp wolny
sie 6

sobota, godz. 10:00

Gdańsk, (pętla tramwajowa przy...
Wstęp wolny
Uczestnicy wycieczki mogą także dołączyć się do wyzwania '17 milionów metrów'. Ich dystans zostanie platformą zrozumienia i empatii wobec osób cierpiących na MPD.

Aby zapisać się na spacer należy wybrać swoją trasę, wpłacić 10 zł na zbiórkę www.siepomaga.pl/spacerdla17milionow.

Spacer dla 17 milionów to tylko jedno z wydarzeń szóstej odsłony kampanii, która w całości dedykowana jest osobom cierpiącym na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Przez cały październik, różnymi działaniami, Fundacja Kolorowy Świat zwraca uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na to schorzenie, zwiększa świadomość Polaków na temat przyczyn MPD oraz pokazuje, iż istnieje wiele sposobów na publiczne wyrażanie solidarności z chorującymi osobami.

ZapisyKażdy może przyłączyć się do kampanii 17 milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób. W tym roku już po raz trzeci startuje wyzwanie. Drugi rok z rzędu restauracje przyłączą się do kampanii próbując uzbierać 17 milionów groszy. Po raz pierwszy także odbędą się charytatywne maratony taneczne. 6 października o godz. 19.00, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, na zielono podświetli się kilkadziesiąt zabytkowych obiektów i budynków użyteczności publicznej (w Gdańsku zaświecą Stadion Energa i Radio Gdańsk) oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych, instytucji i znanych osób publicznych.

Wy też możecie dołączyć do kampanii. Pokolorujcie swoje zdjęcie profilowe na kolor zielony i okażcie swą jedność z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Organizatorem akcji jest Fundacja Kolorowy Świat.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.