stat
Impreza już się odbyła

Sounds of 1001 nights | Foxall | Ane | Abēdi

Orientuj się! O ten duet starliśmy się już parę razy. Było to niełatwe przez ich wiecznie zapełniony kalendarz. Niezmiernie cieszy, że 10 edycja 1001 nocy, będąca notabne ostatnią*, przyniosła tak znamienitych gości.

Warszawskie combo Foxall, czyli Paweł i Marcin (również połówka projektu Cocolino) to absolutne top polskiej sceny downtempo. W swoim producenckim dorobku mają realesy na takich labelach, jak Pipe & Pochet (Los Angeles), Underyourskin (Berlin) i Cosmic Awakings (Miami). Ostatnie ich występy, to wizyty na większości najważniejszych polskich festiwali.Las Festival, Summer Contrast, Wisłoujście, Fest, Audioriver Park edition czy Opener Park.

Chłopaki podczas swoich setów tworzą niesamowitą energię, która z niespotykaną lekkością udziela się wszystkim na około.

Jak sami mówią Foxall to nie tylko duet producencki, ale także nazwa plemienia. Plemienia, które zbudowane jest na czymś znacznie ważniejszym niż położenie geograficzne. Plemienia, opartego na bezwstydnej, ponadkulturowej miłości do muzyki; celebracji piękna otaczających nas ludzi i świata oraz na głębokiej, intymnej wręcz relacji z Matką Ziemią. Wolne i głębokie dźwięki czerpane z najdalszych zakątków świata przenoszą ciała słuchaczy w niezwykły stan świadomości.
________________
Plemię wzywa, nie daj się prosić!
________________

Kolejnym, ale niemniej ważnym powodem naszego spotkania, jest artystka z niepozornego Świecia, która miała już okazje grać pod czas tego cyklu lecz w Drugim Domu. Kto był, ten wie, że wielką stratą byłoby nie usłyszeć jej również na ziemskim parkiecie.

Ane to producentka i organizatorka eventów z sporym bagażem doświadczenia. Swoje zamiłowanie do muzyki przekazuje młodym ludziom jako instruktor warsztatów muzycznych, współpracując z kilkoma instytucjami kulturalnymi. Chełmiński wielowymiarowy 9 Hills Festival czy Oriental Lake za którymi stoi artystka, to wyjątkowe małomiasteczkowe projekty, którego sukcesu i frekwencji może pozazdrościć nie jedno wielkie miasto kojarzone z klubową elektroniką.
Ane tworzy muzykę elektroniczną o szerokim spectrum wykorzystania (performance, wideo-art, przedstawienia taneczne, mapping 3D). W swoich produkcjach wykorzystuje nagrania dźwięków otoczenia, które łączy z brzmieniem syntezatorów oraz instrumentami etnicznymi i folkowymi z różnych zakątków świata. Wychowała się na dźwiękach mrocznego techno ze stajni Tresora oraz muzyce house lat 90-tych, co zaowocowało łączeniem w swoich setach techno, detroit house, afro house i deep house w tempie 120-126bpm.

Od zawsze zafascynowana technicznym bassem, głębokimi wokalami, tribalowymi dźwiękami z melodyjnymi etnicznymi motywami oraz instrumentalnymi dodatkami, które są nieodłącznym elementem jej twórczości. Ma na koncie sześć EP oraz remiksy dla Ayako Mori czy BMD. Jej track Unsettling znalazł się na kompilacji WMC od Cubek Records z Kolumbii. W latach 2016-2018 współtworzyła projekt muzyczny UHA UHA z siostrami Kępisty, który łączył muzykę elektroniczną z akustyczną (wibrafon, wiolonczela, wokal). Efektem ich współpracy jest EP-ka Lazy day wydana nakładem niemieckiej wytwórni Nachtwandler Records. W 2019 w ramach stypendium artystycznego wydała trzy utwory bazujące na field recordingu. W tym samym roku wydała swój pierwszy winyl Od snu na jawę.
______________

SOUNDS OF 1001 NIGHTS, to cykl prowadzony przez ABĒDI'ego, trójmiejskiego DJa z perskimi korzeniami, który promuje downtempo oraz orientalną muzykę klubową, cieszącą się co raz to większą popularnością w Polsce.

Na dotychczasowych edycjach wystąpili: Deaf Can Dance, Elf, Evius, Gelofunk Kapoor, kEczuP, Land, Maryo, Naphta i Raidho.

Przemycamy najlepsze smaczki z takich gatunków jak afro/tribal/house, disco i downtempo, nie raz zahaczając o minimal. Rytualne perkusjonalia, psychodeliczne motywy i etniczne fascynację , to cechy rozpoznawcze tych muzycznych podróży.

*coś się kończy coś się zaczyna, niedługo wracamy z świeżym konceptem wciąż skupiającym się w okół wolniejszych odmnian elelktroniki.
___________
Ziemia to miejsca przyjaźni i niezobowiązującej zabawy. Prosimy swoje uprzedzenia i niesnaski pozostawić w domu, a zabrać jedynie dobry humor i wygodną parę butów do tańczenia.

18+

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 - 30 zł
Ci, którzy przyjdą przed 23:00 płacą 20, a potem to już 30

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • jazz , muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  gru 4
  sobota, g. 20:00
  Gdańsk, Kolonia
  Influut