• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopot Jazz 2007 (3 opinie)

wrz 29

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 70 zł
paź 6

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 40 zł
Prezydent Miasta Sopotu oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART zapraszają na czwartą edycję festiwalu SOPOT JAZZ 2007. Podczas poprzednich edycji gośćmi festiwalu byli czołowi polscy muzycy jazzowi m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Adam Makowicz, Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak oraz gwiazdy zagraniczne takie jak Miles Griffith, Branford Marsalis, Kenny Garrett.
W tym roku festiwal odbywa się w dniach 11-13 października. Serdecznie zapraszamy wielbicieli jazzu i dobrej muzyki do Sali Koncertowej PFK oraz klubów sopockich, a także na wystawę "This is jazz" w Krzywym Domku.


PROGRAM "SOPOT JAZZ 2007":

11 października (czwartek), godz. 19.00

oficjalne otwarcie festiwalu
wystawa Marka Karewicza "This is jazz"
Przemek Dyakowski, saksofon
Krzywy Domek przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie

Około godz. 21.00 koncert Trójmiejskiego Trio Klezmerskiego w restauracji Harnaś przy ul. Moniuszki 9 w Sopocie

12 października (piątek), godz. 20.00

Maciek Grzywacz Quartet feat. Tyler Hornby (Kanada)
Anna Serafińska
Prowadzenie koncertu - Przemek Dyakowski
Sala Koncertowa PFK na terenie Opery Leśnej w Sopocie

O godz. 21.00 koncert Kwartetu Jacka Siciarka w restauracji Zielony Dwór przy Al. Niepodległości 781 w Sopocie

13 października (sobota), godz. 20.00

New Bone
AGA ZARYAN
Prowadzenie koncertu - Przemek Dyakowski
Sala Koncertowa PFK na terenie Opery Leśnej w Sopocie

Na zakończenie festiwalu około godz. 23.00 jam session w pubie KINSKI
w Sopocie przy ul. Kościuszki

18 października (czwartek), godz. 20.00

Impreza towarzysząca - koncert Macieja Sikały i Bogdana Hołowni w restauracji Zielony Dwór przy Al. Niepodległości w Sopocie

Bilety w cenie:

piątek 40 zł i 30 zł, sobota 50 zł i 40 zł do nabycia w kasach BART
ul. Kościuszki 61, 81-703 Sopot, tel. 058/ 555-84-51 lub 52
oraz w sieci Ticket Online www.ticketonline.pl

BIOGRAFIE ARTYSTÓW:


AGA ZARYAN
Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina oraz Policealne Studium Jazzu przy ul. Bednarskiej w Warszawie,
w klasie Ewy Bem. W 1998 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Dwukrotnie była stypendystką międzynarodowych warsztatów jazzowych: Stanford Jazz Workshop i Jazz Camp West w Stanach Zjednoczonych, gdzie kształciła się pod kierunkiem cenionych wokalistek, (m. in.: Rebecca Parris i Madeline Eastman). W 1997 roku występowała na festiwalu muzyki współczesnej Warszawska Jesień z orkiestrą pod batutą Jacka Kasprzyka, rok później z kwartetem smyczkowym w Panoramie Muzyki XX Wieku "Passage". W 2000 roku występowała razem z Michałem Tokajem z programem jazzowym w Stanach Zjednoczonych.

W marcu 2002 ukazał się jej debiutancki album "My Lullaby", w nagraniu którego wzięli udział: Tomasz Szukalski, Darek Oleszkiewicz, Michał Tokaj oraz Łukasz Żyta. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w Polsce, a także w Japonii, gdzie jest oficjalnie dystrybuowana. "My Lullaby" została również nominowana do nagrody Polskiej Akademii. Od tego czasu, Aga występowała w klubach i na festiwalach w Polsce, Anglii, USA, Izraelu, Czechach, Szwecji i Francji. Czytelnicy pisma Jazz Forum, uznali ją za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych ubiegłego roku. (Jazz Top 2004, Jazz Forum - luty 2005). W 2004 roku uzyskała licencjat na Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Muzykoterapii, koncentrując się w pracy na wykorzystaniu niektórych elementów muzyki jazzowej w procesie uczenia i terapii muzycznej dzieci i młodzieży. W 2006 zdobyła nagrodę na Międzynarodowych Zmaganiach Wokalistów Jazzowych "Jazz Struggle". Teraz promuje swoją drugą płytę w Polsce i zagranicą.

Skład zespołu:
Aga Zaryan - śpiew
Michał Tokaj - fortepian
Sławek Kurkiewicz - kontrabas
Michał Miśkiewicz - perkusja

Maciek Grzywacz Quartet feat. Tyler Hornby (Kanada)
Do swego najnowszego autorskiego projektu gitarzysta Maciej Grzywacz zaprosił znakomitych muzyków: Macieja Sikałę, Piotra Lemańczyka oraz Tylera Hornby (Kanada). Kompozycje napisane specjalnie dla tego międzynarodowego składu w nowoczesny sposób wykorzystują możliwości brzmieniowe jazzowego kwartetu z udziałem gitary i saksofonu.

Maciek Grzywacz ukończył Akademię Muzyczną
w Warszawie oraz w Monachium (Niemcy). Płyta Forces Within jest jego drugim autorskim projektem. W nagraniu poprzedniej Things Never Done, wziął udział wybitny nowojorski trębacz Avishai Cohen. Maciek Grzywacz ma na swoim koncie dwie nominowane do Fryderyka płyty zespołu (0-58) oraz udział w nagraniach i koncertach zespołów Piotra Lemańczyka m. in. wraz ze Zbigniewem Namysłowskim, Jakobem Dinesenem oraz Adamem Pierończykiem. Współpracuje również z Wojciechem Staroniewiczem, Jackiem Kochanem i Krystyną Stańko.

Tyler Hornby jest jednym z najwybitniejszych współczesnych perkusistów kanadyjskich. Występuje z takimi znakomitościami światowego jazzu, jak Bob Mintzer, Randy Brecker, Ingrid Jensen, Alain Caron, Brad Goode, Chip Stephens
i Mike Tomaro. Ukończył wydziały jazzowe Uniwersytetu w Calgary oraz Uniwersytetu w Colorado, gdzie studiował u zdobywcy nagrody Grammy, perkusisty Paula Romaine (Woody Herman Big Band). W swoim dorobku ma
m. in. dwa albumy jako co-leader zespołu Terrain oraz swoją autorską płytę Shadows of Brighter Day wydaną w 2005 roku.

Maciej Sikała, saksofonista tenorowy i sopranowy, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu nagród i plebiscytów m.in.
I miejsce w ankiecie czytelników Jazz Forum w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995-2006. Gra w takich zespołach, jak: Kwintet Piotra Wojtasika, Kwartet Wojciecha Niedzieli, Sopot-Hamburg Jazz Quintet, Vintage Band, Duet z Leszkiem Dranickim. W swoim dorobku ma ponad 20 płyt. W 1998 roku ukazała się pierwsza autorska płyta Macieja Sikały Blue destinations a w 2001 roku, kolejna The Sheep is Found, nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii jazzowy album roku. W roku 2006 ukazała się autorska płyta Macieja Sikały Another one for...

Piotr Lemańczyk, kontrabasista i gitarzysta basowy, kompozytor aranżer. Laureat Międzynarodowego Konkursu Jazz Juniors'95, konkursu Jazz na Odrą'96 we Wrocławiu oraz nagrody Złoty Klucz do Kariery Pomorskiej Jesieni Jazzowej.
W swym dorobku ma trzy autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje
w prasie fachowej. Brał ponadto udział w nagraniu blisko dwudziestu płyt. Współpracuje z takimi sławami jazzu jak: Maciej Sikała, Wojtek Staroniewicz, Emil Kowalski, Sławomir Jaskułke, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Tomasz Szukalski, Jarosław Śmietana, Zbigniew Namysłowski, Jacek Kochan, Ulf Atacker, Jakob Dinesen, Goran Larsen, Rivo Talfenau.

Skład zespołu:

Maciej Grzywacz - gitara
Maciej Sikała - saksofon
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Tyler Hornby - perkusja

ANNA SERAFIŃSKA
Anna Serafińska to wybitna i uznana wokalistka jazzowa, wykonująca również popularny repertuar, często łączy jazz z piosenką liryczną np. Osieckiej, Kofty.
Anna Serafińska jest laureatką najbardziej prestiżowego konkursu wokalnego na świecie, który odbywa się w Szwajcarii - Montreux Jazz Festival. Zdobyła Grand Prix i nagrodę publiczności (sic!) jednocześnie na tymże konkursie w 2004r. W tym roku zdobyła pierwszą nagrodę na międzynarodowym festiwalu Lady Summer Jazz w Norwegii. Koncertuje częściej poza Polską, gdzie jest chyba bardziej doceniana niż w Polsce.
Serafińska, mimo młodego wieku, rozwija karierę pedagogiczną. Jako pierwsza w Polsce uzyskała tytuł doktora na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia na wydziale wokalnym od kilku lat. Współpracuje z TV m.in. w przygotowaniu programu Idol oraz najnowszego programu muzycznego dla aktorów...
Za swoje osiągnięcia jeszcze jako studentka uzyskała Stypendium Ministerstwa Kultury. Czytelnicy Jazz Forum uznali ją w 2000 roku ''Nową Nadzieją Jazzu''.
Pracowała, występowała z wieloma wybitnymi postaciami takimi jak Namysłowski A. Jagodziński, A. Pierończyk, J. Śmietana, W. Nahorny, W. Karolak, H. Miśkiewicz, J. Skowron, C. Konrad, B. Maseli, P. Wojtasik.. Tymczasem Ula Dudziak, która sama tak wiele osiągnęła w śpiewie instrumentalnym, otwarcie podkreśla, że A. Serafińska śpiewa obecnie wokalizy najlepiej w Polsce.
Nie bez znaczenia jest również fakt, że A. Serafińska, jest wnuczką słynnej Carmen Moreno, Hiszpanki z pochodzenia, pierwszej damy polskiego swingu w latach powojennych.
Nagrała 4 płyty: Melodies, Nieobecni, Ciepło Zimno i Gadu Gadu- czyli Osiecka na jazzowo.

Skład zespołu:

Rafał Stępień - keyboard
Artur Lipiński - perkusja
Andrzej Rusek - bas elektryczny

NEW BONE
New Bone to klasyczny kwintet jazzowy
z Krakowa, grający swój autorski program, oparty na dokonaniach gigantów światowego jazzu ("Art Blakey's Jazz Messengers", Miles Davis, Lee Morgan).
Zespół kontynuuje muzyczne tradycje akustycznego Milesa, Horace Silvera, Wayne'a Sortera, Jazz Messenger perkusisty Arta Blakey'a. Grają kompozycje swojego lidera Tomasza Kudyka. W muzyce zespołu słychać wyraźnie syntezę twórczości tych wielkich artystów. W grudniu 2004 r. "NEW BONE" zarejestrował swój debiutancki album "Something for Now", który cieszy się dużym uznaniem wśród krytyków i publiczności.
Koncerty zespołu są nie lada gratką, zarówno dla melomanów tego nurtu, jak
i zwykłego słuchacza.

Tomasz Kudyk - trąbka
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie trąbki Benedykta Matusika. Podczas studiów współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia w Krakowie, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Operą Krakowską. Jako muzyk jazzowy, poza pracą w New Bone grał z Leszkiem Kułakowskim, Adamem Pierończykiem, Jarkiem Śmietaną, Andrzejem Cudzichem, Wojtkiem Groborzem, Januszem Muniakiem. Na stałe współpracuje z zespołami Marka Stryszowskiego "Little Egoist" i "De Profundis", oraz kwintetem Leszka Kułakowskiego. Jako muzyk sesyjny jest często zapraszamy do różnego rodzaju projektów muzycznych.


Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Oszukiwany muzyk sesyjny. Jako muzyk jazzowy, poza pracą w New Bone, wpółpracował z Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Kułakowskim, Januszem Muniakiem.


Paweł Kaczmarczyk - fortepian
Jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych młodego pokolenia, student Akademii Muzycznej w Katowicach, kompozytor, lider KBD Trio i sideman.
Jest zdobywcą Oskarów Jazzowych - Grand Prix Jazz Society "Melomani"
w kategorii "Nadzieja Melomanów 2005".

Maciej Adamczak - kontrabas
Absolwent Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatem kilku liczących się polskich konkursów jazzowych :Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa. Współpracował z Quintessence Eryka Kulma, Krzysztofem Popkiem, Januszem Skowronem, Markiem Bałatą, grał w big-bandzie Zbigniewa Namysłowskiego. Bardzo często można go posłuchać w klubie "U Muniaka" w Krakowie.

Arek Skolik - perkusja
Perkusista jazzowy, kompozytor. Na stałe współpracuje z zespołem Graal trębacza Ziuta Gralaka. Nagrał z nim 4 płyty: "Graal 1", "Graal 2", "Truskawki", "Graal - muzyka do filmu ŁukaszaWylężałka "Darmozjad polski". Prowadzi swój własny zespół Checkmate, z którym zrealizował 2 płyty "Checkmate" i "Mirror Gambit" Przez kilka lat był perkusistą Stanisława Soyki z którym nagrał 2 płyty "Nr. 17" i "Live Pstrąg Zakopane". Koncertuje z Joachimem Menclem w zespołach :jmTrio i Mencel, Logan, Skolik, Jerzym Milianem w zespole "Sticks Quintet". Grał z Maciejem Sikałą, Piotrem Wojtasikiem, Tomaszem Szukalskim, Mietkiem Szcześniakiem, Lorą Szafran i wieloma innymi.

Skład zespołu:
Tomasz Kudyk - trąbka, fluegelhorn
Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy
Paweł Kaczmarczyk - fortepian
Maciej Adamczak -kontrabas
Arek Skolik - perkusja

INFORMACJE O SPONSORZE

SPÓŁDZIELCZE KASY OSZCZĘDNOŚCIOWO-KREDYTOWE
MECENASEM KULTURY I SZTUKI


Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK) biorą czynny udział w wielu ważnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych, uczestniczą w życiu lokalnych społeczności. Wynika to z funkcji pełnionych przez SKOK-i, które nie ograniczają się tylko do spraw ekonomicznych, ale - jako instytucje samopomocowe - stanowią ważny czynnik zaufania i bezpieczeństwa społecznego.

Na zamówienie Kasy Krajowej - naczelnej instytucji systemu SKOK, powstało oratorium "Litania Polska" skomponowane przez Zygmunta Koniecznego do słów księdza Jana Twardowskiego. Dzieło to, dedykowane Janowi Pawłowi II, Pielgrzymowi Świata, na koncertach w całym kraju wzbudza ogromny aplauz publiczności. Ostatnim razem na Wybrzeżu usłyszeliśmy ją podczas Gdańskiego Areopagu w 2004 roku w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej i chóru Uniwersytetu Gdańskiego.
Gdański Areopag - także wspierany przez SKOK-i - to kongres o tematyce społecznej, wsparty wydarzeniami kulturalnymi. Organizatorzy - Duszpasterstwo Środowisk Twórczych i dziennikarze, posługując się przede wszystkim metodą publicznych debat na istotne społeczne tematy.
Za swój udział w przygotowaniu Pielgrzymki Apostolskiej Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski w 2006 r. Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa otrzymała tytuł Oficjalnego Sponsora tej Pielgrzymki. Ponadto podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy we wrześniu 2005 r. członkowie SKOK-ów
ofiarowali na obraz Matki Bożej bursztynowo-brylantową sukienkę, nazwaną "sukienka zawierzenia" (zdjęcie 1) . 26 sierpnia 2007 roku podczas uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej abp Stanisław Dziwisz poświęcił zrekonstruowaną kopułę tabernakulum (zdjęcie 2) do Kaplicy Matki Bożej Królowej Polski - dar Spółdzielczych Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe wykonaną przez Mariusza Drapikowskiego, artystę z Gdańska.
Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe brały również udział w produkcji filmu "Bitwa o Warszawę - powstanie w '44". Film emitowany przez Discovery Chanel we wzruszający i historycznie obiektywny sposób opowiada o realiach Powstania Warszawskiego i nadziejach, jakie wiązali z nim młodzi, walczący ludzie. Film obejrzeli telewidzowie w wielu krajach. W tym roku Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe zaangażowały się w powstanie i wejście na ekrany filmu "Popiełuszko" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. Premiera filmu przewidywana jest na jesień przyszłego roku.
Także i w tym roku Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe pomogły w organizacji drugiej edycji koncertu "Śpiewamy powstańcze Piosenki" popularyzującego ideę wspólnego wykonywania pieśni powstańczych, pragnąc by to wydarzenie stało się integralną częścią uroczystości narodowych. Koncert objął patronatem honorowym Prezydent RP Lech Kaczyński.
Oprócz akcji społecznych SKOK-i wspierają wiele działań kulturalnych takich jak: Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który w 2008 roku będzie miał swoją trzecią edycję, Międzynarodowy Festiwal "Godność i Praca" będący jednym z najważniejszych punktów obchodów rocznicy sierpniowej, Festiwal Dobrego Humoru, a także SKOK JAZZ SOPOT. Podczas poprzednich edycji tego festiwalu Sopot odwiedziła czołówka polskiego
i światowego jazzu. Także i w tym roku przez trzy dni odbywać się będą w nadmorskim kurorcie koncerty jazzowe, na które SKOK serdecznie zaprasza.

Opinie (3)

 • miernota

  Oj Panie i Panowie bardzo słabo w tym roku, nie nazwałbym tego festiwalem, kilka nazwisk z bardzo średniej półki. pierwszy dzień festiwalu solo sir Przemka Dyakowskiego+trio klezmerskiego(az boje sie pomyslec co to jest..) niezly program jak na pierwszy dzień. czemu w Trojmiescie nie mozna zorganizowac porzadnego festiwalu jak naprzyklad w Bielsko-Bialej gdzie wystpia Charles LLoyd , Roscoe Mitchell,Stanko i inni?Trojmiejski jazz umiera,a moze juz dawno umarł?

  • 0 0

 • kapitanie mój, kapitanie

  nie przesadzaj, ja chętnie pójdę zobaczyć Agę Zaryan. widziałem ję już wcześniej i bardzo podoba mi się jak ona śpiewa.
  a inni, no coż, nie zawsze mozna trafić w gusta wszystkich....

  • 0 0

 • jazz zgasł

  niestety,ale kapitan ma racje, to nie powinno nazywać się festiwalem.program jest beznadziejnie słaby. a Ty zobaczyć Agę to możesz na fotce,zaoszczedzisz...

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.