stat
Impreza już się odbyła

Sopot Festival

Festiwal w Sopocie od ponad czterdziestu lat jest nieodłączną częścią polskiej sceny rozrywkowej. Telewizyjne relacje z tej imprezy emitowane na antenie telewizji publicznej sprawiły, ze była ona jednym z najpopularniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce.

W 2005 roku po raz pierwszy organizatorem sopockiego festiwalu jest Telewizja TVN. Tegoroczna edycja będzie nie tylko widowiskiem telewizyjnym, które sprosta wymaganiom nowoczesnego widza, ale również powrotem do najlepszych konkursowych tradycji. Wrześniowa impreza w Operze Leśnej potrwa trzy dni, a każdy z nich uświetni koncert wielkiej gwiazdy światowego formatu.

Najważniejszym wydarzeniem Sopot Festival 2005 będzie jednak konkurs piosenki, w którym o wynikach zdecyduje nie tylko festiwalowe jury, ale i sami widzowie.
Konkurs o nagrodę „Bursztynowego Słowika” i „Słowika Publiczności” został podzielony na trzy etapy. W pierwszym z nich Komisja Konkursowa wybierze 10, najlepszych jej zdaniem, utworów, które zostaną poddane ocenie widzów. I to właśnie widzowie drogą głosowania w ciągu dwóch miesięcy wybiorą finałową szóstkę, które ubiegać się będzie o główną nagrodę podczas finałowego koncertu w drugim dniu festiwalu. O tym kto zostanie uhonorowany „Bursztynowym Słowikiem” zdecyduje jury, ale publiczność przyzna również swoją własną nagrodę – „Słowika Publiczności”.

Przygotowania do sopockiego festiwalu widzowie będą mogli śledzić przez całe lato. W specjalnych programach emitowanych od czerwca na antenie tvn znajdą się bowiem między innymi materiały z przesłuchań kandydatów do konkursu, transmisje ze spotkań z polskimi i zagranicznymi artystami i relacje z letnich koncertów kandydatów do konkursu na Sopockim Molo. Okazji do poznania ubiegających się o nagrody wykonawców będzie zatem sporo, a finałowe głosowanie bez wątpienia rozbudzi na nowo festiwalowe emocje.

Dzień pierwszy: poświęcony muzyce „miejskiej” (hip-hop, nu rock, r&b), skierowany do młodej publiczności, z udziałem najpopularniejszych polskich wykonawców. W programie, oprócz występów gwiazd przewidziano wręczenie specjalnej nagrody dla polskiego artysty i koncert laureata.
Pierwszy dzień festiwalu uświetni również występ znanego zagranicznego artysty.

Dzień drugi: Finałowy koncert konkursowy z udziałem sześciu polskich wykonawców. Artyści ubiegający się o nagrodę „Bursztynowego Słowika” i „Słowika Publiczności” wykonują dwie piosenki – utwór, dzięki któremu znaleźli się w finale, oraz własną wersję jednego z największych przebojów w historii festiwali sopockich.

Oto dziesiątka wykonawców, którzy przeszli do drugiego etapu:

1. Papa Dance - "Bez braw na finał"
2. Ewelina Flinta - "Nieskończona historia"
3. Goya - "Mój"
4. Andrzej Piaseczny - "Z głębi duszy"
5. Mandaryna - "Ev'ry Night"
6. EMI - "Nie walcz"
7. Makowiecki Band - "Piosenka na nie"
8. Łzy - "Przepraszam Cię"
9. Krzysztof Kiljański - "I Don't Know Where Life's Going"
10. Virgin - "Znak pokoju"

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ niemieckiej legendy melodyjnego heavy metalu Scorpions, włoskiego wokalisty Patrizio Buanne, przedstawiciela sceny R&B Lemar'a oraz nieźle już zadomowionego w Polsce Gordona Haskell'a.


Dzień trzeci: Koncert Galowy składający się z trzech części, połączony z ogłoszeniem werdyktu jury i głosowania publiczności.

Część I – koncert uznanego polskiego artysty i wręczenie nagrody „Złotego Słowika” za szczególne osiągnięcia artystyczne.

Część II – ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród ”Bursztynowego słowika” „Słowika Publiczności” oraz występ laureatów.

Część III - koncert wielkiej zagranicznej gwiazdy połączony z wręczeniem „Złotego Słowika”

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni