• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopockie Targi Seniora

Bądź aktywny w każdym wieku - zachęcają organizatorzy Sopockich Targów Seniora i zapraszają mieszkańców Sopotu, Trójmiasta i całego Pomorza do udziału w trzeciej edycji Targów, która odbędzie się 20 i 21 października w hali 100 lecia Sopotu.

W tym roku zmieniliśmy trochę formułę - mówi Anna Jarosz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie - pomysłodawca Sopockich Targów Seniora. Przede wszystkim, ze względu na duże zainteresowanie rozszerzyliśmy Targi do dwóch dni oraz nawiązując do Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej zapraszamy do aktywnego udziału w zajęciach warsztatowych.

Różne są oblicza starości - podkreśla Anna Jarosz i dlatego oferta dla seniorów powinna być zróżnicowana i dostosowana do ich potrzeb i możliwości. Dlatego na Targach zaprezentujemy różnorodne przykłady produktów i usług dla seniorów, zarówno dla tych aktywnych, którzy poszukują ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, jak również dla osób niesamodzielnych, które wymagają wsparcia ze strony rodziny, czy innych osób.

Naszym zamierzeniem jest aby Targi były nie tylko imprezą wystawienniczą, ale również wydarzeniem o charakterze edukacyjnym i kulturalnym - dodaje mówi Marek Wojda, prezes Fundacji Equinoxe, współorganizator Targów. Dlatego oprócz ofert na stoiskach wystawienniczych, chcielibyśmy uczestnikom zaproponować różne formy aktywności, które wpływają na proces pomyślnego starzenia się.

Zachęcamy do zabrania wygodnego stroju oraz obuwia aby skorzystać z bogatej oferty zajęć ruchowych. Ćwiczenia kręgosłupa, oddechowe, taniec, nordic walking, warsztaty z masażu dla par to tylko niektóre propozycje. Uczestnicy warsztatów plastycznych będą mieli okazję poznać ciekawą technikę ozdabiania przedmiotów - decoupage a także będą mogli samodzielnie wykonać biżuterię oraz piękne papierowe kwiaty. Szczegółowe informacje o warsztatach oraz program Targów dostępny będzie m.in. na stronie www.targiseniora.pl. Zachęcamy do zapoznania się z programem, szczególnie warsztatów ruchowych i zaplanowanie sobie tego czasu. Ze względów organizacyjnych warsztaty będą się odbywały w oddzielnej sali, dlatego ilość miejsc jest ograniczona.

Czy śmiech może być receptą na zdrowie, jak gimnastykować umysł aby nie poszedł na emeryturę - na te pytania odpowiedzą specjaliści, którzy pracują z seniorami oraz zaproponują odpowiednie ćwiczenia. Na uczestników Targów czekają również ciekawe wykłady, porady, konsultacje zdrowotne m.in. z zakresu rehabilitacji, ortopedy, geriatry, dietetyka o zdrowym odżywianiu, podologa, który podpowie jak dbać o stopy; badania słuchu, pamięci, skóry, pomiar poziomu cukru, ciśnienia oraz tkanki tłuszczowej a także degustacje zdrowej żywności. W niedzielę przed halą stanie osteobus, w którym za niewielką odpłatnością (15 zł) będzie można wykonać badanie densytometryczne (gęstości kości) w kierunku osteoporozy. A na finał w niedzielę zobaczymy pokaz mody w wykonaniu modelek w wieku 50 plus.

Wśród osób odwiedzających Targi zostanie przeprowadzony plebiscyt na najlepszą ofertę (produkt, usługę) dla seniorów. Zwycięzcy otrzymają dyplomy z logo oraz nazwą "Przyjazne seniorom" - symbolem produktu przyjaznego seniorom a wśród osób głosujących zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody, min. rejs promem, vouchery na zabiegi pielęgnacyjne czy zestawy kosmetyków.

Sopockie Targi Seniora to propozycja na ciekawy aktywny weekend nie tylko dla seniorów ale i dla całej rodziny. Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby starsze. Zachęcamy - zabierzcie swoich rodziców, dziadków i zobaczcie jak można poprawić jakość życia seniorów i jak się przygotować aby jesień życia była dobrym i spełnionym czasem. Mamy nadzieję, że oferty prezentowane na Targach będą inspiracją i podpowiedzią jak się żyć aktywnie aby jak najdłużej zachować zdrowie, samodzielność i radość z długiego pięknego życia - podkreślają organizatorzy.

Zapraszamy w sobotę i niedzielę 20 i 21 października w godz. 10.00 - 16.00 do Hali 100 lecia Sopotu, przy ul. Goyki 7. Wstęp wolny.

Przeczytaj także

Opinie