• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych

W Sopocie już po raz trzynasty odbędzie się Festyn Organizacji Pozarządowych. W dniu 12 września 2015 roku, w godzinach 11:30-15:00, odwiedzający Skwer Kuracyjny Sopockiego Molo będą mogli aktywnie zapoznać się z ofertą wystawców corocznego święta sektora pozarządowego.

wrz 29

piątek, godz. 16:30

Wstęp wolny

10 września - 23 października 2023

Trójmiasto
Wstęp wolny
"W tym roku spodziewamy się udziału blisko 60 podmiotów, tworzących na Skwerze Kuracyjnym Sopockiego Molo aktywną przestrzeń promowania działalności przynoszącej społeczny pożytek, inspirującą do podejmowania aktywności obywatelskiej" - mówi Piotr Harhaj, Prezes Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji, organizator wydarzenia.

Wśród wystawców znajdują się organizacje pozarządowe, jak również instytucje publiczne działające, m.in. w sferach: zdrowia, społecznej, ekologii i ochrony środowiska, edukacji, sportu oraz kultury. Swoje działania kierują do rodzin, dzieci i młodzieży, seniorów oraz osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Od wielu lat w wydarzeniu bierze udział Policja, Straż Miejska oraz Straż Pożarna gwarantując, w szczególności najmłodszym uczestnikom Festynu, niezapomniane atrakcje.

Festyn to możliwość bezpośredniego kontaktu wystawców z sopocianami i kuracjuszami, wymiany informacji, dzielenia się doświadczeniami i nawiązywania współpracy. Tym samym stanowi zarówno zaproszenie do współpracy dla poszukujących wsparcia, jak również dla poszukujących możliwości zaangażowania społecznego. To jesienne spotkanie odpowiada również na potrzebę integracji i prezentacji potencjału organizacji pozarządowych.

W programie:

11:30 PARADA POZARZĄDOWA / zbiórka przy Kościele p.w. św. Jerzego w Sopocie
Przemarsz uczestników Festynu ulicą Bohaterów Monte Cassino do Skweru Kuracyjnego Sopockiego Molo

12:00 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE FESTYNU I WRĘCZENIE NAGRODY "SOPOCKIE SERCE" / Muszla Koncertowa Sopockiego Molo
Wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu "Sopockie Serce" dla organizacji pozarządowej za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców

12:00 - 15:00 TARGI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH TOP 2015 /
Skwer Kuracyjny Sopockiego Molo Aktywna prezentacja działalności społecznie pożytecznej, m.in. poprzez: quizy, gry i zabawy edukacyjne, przyrodnicze i sportowe, edukacja w zakresie opieki nad zwierzętami, adopcje zwierząt, konsultacje w zakresie zdrowia, akcja poboru krwi, rejestracja potencjalnych dawców szpiku, badania: ciśnienia, poziomu cukru, tlenku węgla w wydychanym powietrzu, porady diagnostyczne, masaże, nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa medycznego, pokazy sopockich sportowców (m.in. lekkoatletyczne, aerobik, fitness), wystawa samochodów sportowych, warsztaty muzyczne, breakdance, manualne, wystawy prac, pokazy taneczne i wokalne

12:30 - 15:00 KONCERTY I WYSTĘPY ARTYSTYCZNE / Muszla Koncertowa Sopockiego Molo, podopieczni organizacji pozarządowych i instytucji w odsłonie artystycznej oraz Gość Specjalny od godz. 14.30: Robert Kanaan i Katarzyna Chudzik - koncert promujący płytę "Continuum"

Organizator:
Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
ul. Marynarzy 4, 81-835 Sopot, tel.: 58 341 83 52, 518 838 795, e-mai: biuro@scop.sopot.pl Partnerzy:
Kąpielisko Morskie Sopot, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Sopot, Rotary Club Sopot, Outdoor3Miasto

Patronat Honorowy:
Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski 

Patroni medialni:
Radio Gdańsk,Trojmiasto.pl

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu

Znajdź nas na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/578914215585173/

Opinie