• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych (1 opinia)

Celem, który przyświeca organizatorom Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych jest chęć i potrzeba integracji III sektora, działającego na rzecz Miasta Sopotu i jego Mieszkańców. Festyn stanowi także doskonałą okazję do zaprezentowania działalności organizacji pozarządowych oraz instytucji wspierających obszar pozarządowy.

maj 28

sobota, godz. 16:00 - 19:00

Trójmiasto, (Twoja posesja)
Wstęp wolny
cze 11-12

sobota - niedziela, godz. 13:00

Pruszcz Gdański,
Wstęp wolny
Sopocki Festyn to nie tylko informacyjno - promocyjne spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych, to przede wszystkim element pobudzania i włączania społeczności lokalnej w życie swojego Miasta, szansa na budowanie prospołecznych i proobywatelskich potrzeb sopocian, okazja do tworzenia więzi społecznych oraz obywatelskiej współodpowiedzialności za miejsce i jakość życia w swojej społeczności lokalnej.

W tym roku, w ramach Festynu odbędzie się:
- Parada Organizacji Pozarządowych - przemarsz organizacji pozarządowych, w towarzystwie Brass Dżip Orchestra, ulicą Monte Cassino w kierunku Skweru Kuracyjnego - stałego miejsca celebracji Sopockiego Festynu;
- Targi Organizacji Pozarządowych - oferta informacyjno - promocyjna organizacji pozarządowych;
Koncerty (m.in. Niki Boon i zespołu Haraszo), pokazy, kiermasz rozmaitości, warsztaty artystyczne, zawody sportowe, konkursy i gry rodzinne - wachlarz możliwości dobrej zabawy dla każdego, niezależnie od wieku.

Jak co roku na Festynie odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu "Sopockie Serce", dla organizacji pozarządowej wyróżnionej za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta i jego Mieszkańców. Ponadto organizatorzy zapraszają uczestników Festynu do udział w konkursie "PREZENtAKCJA", w którym zostanie nagrodzona najokazalej promująca się organizacja.

W IX Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych weźmie udział 59 podmiotów, w tym 52 organizacje pozarządowe i 7 podmiotów wspierających sopocki sektor pozarządowy. Zgłoszone organizacje reprezentują 10 obszarów tematycznych i chociaż specyfika działalności III sektora rzadko pozwala się łatwo zaszufladkować, w tegorocznym Festynie prym będą wieść organizacje z zakresu pomocy społecznej, edukacji, kultury i sztuki oraz upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

Nowością tegorocznego Festynu będzie specjalnie wydany na tę okazję informator "Sopockie organizacje pozarządowe", przedstawiający sylwetki i obszary działalności uczestników tegorocznej imprezy.

W ramach Festynu, w dniu 29 sierpnia 2011 r. zostanie także zorganizowane w Urzędzie Miasta Sopotu Seminarium Dialogu Obywatelskiego, pt.: "Współpraca Gminy Miasta Sopotu z organizacjami pozarządowymi - projekt Programu na 2012".

IX SOPOCKI FESTYN ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

11.30
Sopocka Parada Pozarządowa
Rozpoczęcie festynu poprzedzi kolorowy korowód, który ruszy spod Kościoła p.w. św. Jerzego, przejdzie ulicą Monte Cassino do Skweru Kuracyjnego w towarzystwie Brass Dżip Orchestra.

12.00
Uroczyste otwarcie Festynu
Muzycznie - Zdrowia Szczęścia Pomarańczy, Sopocki Chór Festiwalowy Mundus Cantat
Pokaz breakdance - Paweł Chałubowicz z Meander Crew
Edukacyjnie - pokaz umiejętności psich Dogtorów - Fundacja Dogtor

13.00
Wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu "Sopockie Serce" dla organizacji pozarządowej za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców
Muzycznie - Haraszo, Nika Boon, Beata Bartelik
Tanecznie - pokaz taneczny grupy dziecięcej - Stowarzyszenie Sopocki Dom
Artystycznie - młodzieżowy występ taneczno-wokalny - TPŚ Mrowisko
Sportowo - pokaz sztuk walki - Sopocki Klub Kendo
- gry i zabawy sportowe - Fundacja im. Edwarda Hodury

14.00
Muzycznie - Blues Rock Band, The Entuzjaści
Sportowo - pokazy gimnastyczne - Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji
- oficjalne rozpoczęcie turnieju Boccia Ekpresja Tournament
Kulinarnie - otwarty gar kuchni - zupa 2ZETOWA na sopockiej solance
Edukacyjnie - nauka języka migowego - Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym

Godz. 15.00
Muzycznie - Występy TKM, RUM, ASTER

W TRAKCIE IMPREZY - CIĄGLE I NIEPOWTARZALNIE:
plenerowe warsztaty sztuk różnych: ceramiczne, manualne, lalkarskie, breakdance, warsztaty fotograficzne, pokazy sopockiej straży pożarnej, mini-siłownia, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, małpi gaj, ścianka wspinaczkowa, strefa kawiarenek pozarządowych, zabawy, quizy, konkursyOrganizatorem Festynu jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, przy współpracy z Kąpieliskiem Morskim, Związkiem Harcerstwa Polskiego Hufiec Sopot, Stowarzyszeniem Meander oraz Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych.

Realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie finansowe wsparcie Gminy Miasta Sopotu.

Szczegółowe informacje: www.scop.sopot.pl

Opinie (1)

  • super

    superancka impreza ide na 1000%

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.