stat
Impreza już się odbyła

Sopocka Szkoła Muzyczna | Riverboat Ramblers

PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej!16:00 Sopocka Szkoła Muzyczna
17:30 Riverboat Ramblers

SOPOCKA SZKOŁA MUZYCZNA
Powstała w 1946 r. i jest najstarszą instytucją kulturalną Sopotu. Przez lata istnienia jej mury opuściło ponad 1000 absolwentów. Wielu z nich zajęło znaczące miejsce w życiu muzycznym w kraju i za granicą - jako muzycy w orkiestrach polskich i zagranicznych oraz jako pedagodzy na  uczelniach i w szkołach muzycznych. Aktualnie w szkole kształci się około 160 uczniów. Placówka oferuje naukę na następujących instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet i saksofon. W ramach kształcenia odbywają się również zajęcia z teorii muzyki. W szkole działa chór oraz zespoły kameralne. A wszystko to w malowniczo położonym budynku przy ulicy Obrońców Westerplatte.
Podczas koncertu usłyszymy młodych solistów oraz szkolne zespoły, a także orkiestrę złożoną z absolwentów, nauczycieli i uczniów. W programie muzyka klasyczna oraz przeboje muzyki rozrywkowej.

RIVERBOAT RAMBLERS
Zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra został założony w 1980 r. W Europie pojawił się na początku lat 90-tych ubiegłego wieku.  Obecnie w składzie zespołu grają artyści z Polski i Ukrainy. Od 30-stu lat koncertują z ogromnym powodzeniem na wszystkich najważniejszych festiwalach w Europie, odnosząc sukcesy, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia (m.in Grand Prix na światowym konkursie jazzowym w Le Havre we Francji).Szeroki wachlarz repertuaru zespołu stanowią głównie utwory w klimatach swingowych, bossa nova oraz spiritual, porywające standardy jazzowe i dixielandowe. Riverboat Ramblers  zabiera słuchaczy w muzyczną podróż śladem wielkich artystów: Glenna Millera, Counta Basiego i Duke'a Ellingtona. Z powodzeniem wykonują muzykę latynoamerykańską, największe przeboje rosyjskie i grane we własnych aranżacjach szlagiery muzyki popularnej.

Niewątpliwym atutem zespołu jest wokalista, Sergiej Kriuczkow o charakterystycznej barwie głosu, zwany przez szeroką publiczność "Białym Luisem Armstrongiem"...

Sergiej Kriuczkow - trąbka, śpiew
Marek Romanowski - puzon, śpiew
Marcin Janek- saksofon, klarnet
Marek Jurski - fortepian
Jurij Mishchenko - kontrabas, śpiew
Adam Zagrodzki - perkusja
Muzyka na żywo

w każdą sobotę (do 25.04.2020), godz. 19:00

Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)