stat
Impreza już się odbyła

Sopocka Orkiestra Promenadowa | Marcin Stefaniak Quartet

PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej!

Wstęp wolny

Jubileusz 25 lat Marcin Wasilewski Trio

gru 15

niedziela, godz. 19:00

Kup bilet
16:00 Sopocka Orkiestra Promenadowa (muzyka klasyczna)
17:30 Marcin Stefaniak Quartet (jazz)

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


MARCIN STEFANIAK QUARTET
Marcin Stefaniak - saksofon
Kuba Wójcik - gitara
Konrad Żołnierek - kontrabas
Tomasz Sowiński - perkusja

Marcin Stefaniak - saksofonista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznych w Katowicach oraz Gdańsku. Założyciel Marcin
Stefaniak Trio z którym pod koniec 2017 r. wydał debiutancki album "Unveiling" . Współpracuje z Arkadiuszem Krawielem, wykonując
muzykę na saksofon sopranowy i cymbały wileńskie. Ponadto jestczłonkiem zespołu Jan Konop Big Band.

Kuba Wójcik - gitarzysta i kompozytor. Twórca projektów z pogranicza jazzu i awangardy: MINIM feat. SAINKHO, Kuba Wójcik's Threak (feat. Bruun & Davidsen) i wielu innych. Jego debiutancka płyta Minim Experiment - Dark Matter, uznana została za Debiut Roku 2016 wg Polish Jazz Blog. Współpracował z takimi artystami jak Rolf Kuhn, Sainkho Namtchylak, Nils Davidsen czy Peter Bruun. Uczestnik międzynarodowego programu "You Me - Young Musicians play Europe". Koncertował na festiwalach w kraju i poza granicami, m.in. na Festiwalu Singera, Jazz Jantar, Warsaw Summer Jazz Days, Jazzbląg; a także w Danii, Niemczech, Austrii i Holandii. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa.  Stypendysta w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Konrad Żołnierek - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie klarnetu, a także Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu (kierunek - Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność - gitara basowa). W 2010 roku odbył półroczne stypendium w ramach programu "Erasmus" w Royal Conservatoire de Musique de Bruxelles w Belgii na wydziale jazzu i muzyki fusion w klasie gitary basowej Michaela Hatzigeorgiou. Uczestnik wielu kursów i warsztatów muzycznych prowadzonych m.in. przez Adama Makowicza, Leszka Żądło, Clarence'a Penna, Seamusa Blake'a. Jako basista i kontrabasista współpracuje z wieloma formacjami, wykonującymi muzykę różnych gatunków (jazz, funk, fusion, blues, pop, rock). Od 2016 roku asystent na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Tomasz Sowiński - perkusista, lider i założyciel Collective Improvisation Group. Wykładowca w Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Występował z wieloma polskimi zespołami i muzykami, m.in. Leszkiem Możdżerem, triem Piotra Manii, Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, triem i kwartetem Macieja Sikały. Jest także twórcą muzyki dla teatru i teatru tańca. Jego kompozycje zostały wykorzystane w spektaklach wystawianych w Częstochowie oraz w Teatrze Narodowym w Brnie.
 

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni