• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Smakowity sezon rusza w CH Osowa | Żuławskie Smaki

W lutym w CH Osowa rozpoczyna się pierwsza tegoroczna edycja uwielbianego przez mieszkańców Trójmiasta, jarmarku z ekologiczną żywnością. Żuławskich Smaków można będzie spróbować już 3 i 4 lutego. Następnie regionalni dostawcy zaoferują swoje produkty w marcu oraz w kwietniu, tuż przed świętami Wielkiejnocy. Z nowym rokiem na jarmarku pojawią się znane, tradycyjne produkty, ale i nowości.

22 lipca - 13 sierpnia 2023

Gdańsk
Wstęp wolny
Dla wszystkich fanów ekologicznej żywności CH Osowa ma dobrą wiadomość. Od lutego do kwietnia cyklicznie w centrum gościć będą Żuławskie Smaki, czyli jarmark produktów, przygotowywanych zgodnie z ideą slow food.

Jarmark jest prawdziwą ucztą lokalnych przysmaków, przygotowywanych w małych manufakturach, z ekologicznych, naturalnych składników. Są to produkty regionalne, z których słyną Żuławy. Jest to więc doskonała okazja zarówno dla mieszkańców Trójmiasta, jak i turystów, do posmakowania i poznania bliżej kuchni tego regionu.

Bardzo cieszymy się, że w tym roku ponownie możemy zaprosić naszych gości do wspólnego odkrywania tradycyjnych smaków żuławskich, jak również, że wciąż możemy proponować im świetnej jakości żywność. Jakość, naturalność i tradycja to główne wartości, które charakteryzują Żuławskie Smaki. W tym roku znaleźć można będzie tu zarówno znane już naszym gościom wyroby, jak i pewne nowości -  mówi Aleksandra Słowińska, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Na tegorocznej edycji jarmarku pojawią się Miody Gustawa ze swoimi naturalnym, zdrowymi miodami domowe Pierogi Halinki oraz Słodki Zakątek, oferujący wyjątkowe wypieki i słodkości. Ponadto Ekologiczne Gospodarstwo rolno-szkółkarskie, które specjalizuje się w uprawie sadzonek winorośli i krzewów oraz w produkcji wspaniałych zdrowych i ekologicznych przetworów, oryginalny Żuławski keczup z cukinii oraz nowość, Pracownia Chleba Malwa, w której można będzie kupić jedyne w swoim rodzaju tradycyjne, naturalne pieczywo.

Pierwsza okazja do spróbowania tych przysmaków pojawi się już w najbliższych dniach 3 i 4 lutego. Kolejne wizyty jarmarku w CH Osowa odbędą się w dniach 3-4 marca, a następnie tuż przed Wielkanocą 6-7 kwietnia, co będzie doskonałą okazją do zakupu przysmaków na świąteczny stół.

Opinie