• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Smaki Muzyki / Zevk Ensemble

W ramach projektu Smaki muzyki, w Scenie Muzycznej GAK wystąpi turecki zespół Zevk. Występ będzie wyjątkową okazją do poznania melodyjnej i poetyckiej muzyki świata islamu. Wstęp na wydarzenie jest biletowany koszt pojedynczej wejściówki to 15 zł. Koncert współorganizowane jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury Tatarów.

6 maja o godzinie 18:00 w ramach projektu Smaki muzyki w Scenie Muzycznej GAK wystąpi turecki zespół Zevk. Tworzy go małżeństwo Benjamin i Rabii van Hattum, którzy okazjonalnie zapraszają także innych muzyków do uczestnictwa w swoich projektach. Przez tworzoną muzykę, para chce pokazać, że docenianie różnic kulturowych jest podstawą relacji międzyludzkich (w tym także pokoju na świecie), a każdy może stać się bogatszy dzięki dzieleniu się swoją kulturą. Nazwa zespołu, zevk, to tureckie słowo oznaczające duchowy smak i radość płynącą z uniesionego serca.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Dominującymi motywami w muzyce zespołu jest m.in. duchowa tolerancja, przebaczenie i pokój. Poezja, którą się inspirują, to dzieła wielkich literackich i duchowych postaci świata islamu, takich jak np. Yunus Emre, Ummi Sinan, Niyazi Misri, Pir Sultan Abdul i Aziz Mahmud Hudai. Zespół Zevk wykonuje również repertuar związany z kulturą arabską oraz poezję sefardyjskich Żydów. Koncert w Scenie Muzycznej GAK będzie wiec jedną z niewielu okazji, by usłyszeć muzykę prezentującą tak bogaty wachlarz kulturowy w samym sercu Oruni.

Smaki Muzyki to projekt trwający w Scenie Muzycznej GAK od 2017 roku. Ma na celu popularyzowanie wśród mieszkańców Gdańska nowych gatunków muzycznych lub zespołów, które pod jakimś względem wyróżniają się swoją muzyką. W ramach projektu w Scenie Muzycznej GAK wystąpili m.in. Łukasz Juźko Quarter (2017), Rogalska Trio (2017), JJL TRIO Blues Band (2017), Vanesa Harbek (2022) i Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore (2022). W samym 2023 roku projekt przeżywa prawdziwy renesans - w jego ramach odbyły się już koncerty zespołów Daryl Stodes Band z USA, Ilona Damięcka & Mateusz Smoczyński Duo oraz Chrust.

Opinie