• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Słowiańska Dusza świątecznie

Jest taki czas, tylko jeden raz do roku, kiedy świąteczny nastrój dopełniają kolędy - zapraszamy do spędzenia go wspólnie z nami, by poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na koncercie usłyszycie Państwo kolędy i pastorałki, które rozbrzmiewają w Polsce i w Ukrainie, których melodie są tak bliskie. Zabrzmią również piosenki ludowe, polskie i ukraińskie, w ciekawych aranżacjach. Z niecierpliwością odliczamy czas do spotkania z Wami.

SŁOWIAŃSKA DUSZA to zespół międzynarodowy, którego członkowie pochodzą z Polski, Ukrainy i Białorusi. Połączyła nas miłość do muzyki i chęć ocalenia bogactwa kulturowego narodów słowiańskich. Śpiewamy piosenki folkowe oparte na tradycyjnych pieśniach ludowych polskich, ukraińskich i białoruskich. Przypominamy również szlagiery z okresu dwudziestolecia międzywojennego autorstwa m.in. Mariana Hemara, Henryka Warsa i Andrzeja Własta. Mamy też utwory autorskie.

koncerty w Trójmieście


Słowiańska Dusza to:
ADA MAJDZIŃSKA wokal
Od lat związana wokalnie z trójmiejskimi zespołami. Jest profesorem na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2015 współkoordynuje WL4 Przestrzeń Sztuki, niezależną społeczność artystyczną. Jej głos charakteryzuje się pełnym brzmieniem o głębokiej barwie.
BASIA SKARŻYŃSKA wokal, menedżer zespołu
Współtwórczyni programu "Od przedszkola do Opola" dla TVP. Z wykształcenia skandynawistka. Zamiłowanie do śpiewania odnalazła i realizuje w Słowiańskiej Duszy.
OLENA YANCHUK wokal
Ukraińska piosenkarka i songwriterka. Przyjechała do Gdańska z Kijowa w marcu 2022. W trakcie swojej kariery eksperymentuje z różnymi gatunkami i miksuje ludowe techniki wokalne (biały głos) z popem, pop - rockiem, ethno jazzem i muzyką świata. Ukończyła Pearson College UWC w Kanadzie, gdzie studiowała między innymi muzykę i głos. Wydała 5 albumów, z których dwa są dla dzieci.
GALA AUDZEYENKA wokal
Absolwentka Szkoły Muzycznej w Brześciu. Pochodzi z Białorusi. Z zawodu lekarka okulistka. Jej wrażliwość muzyczna i pasja śpiewania skłoniły ją do przystąpienia do zespołu.
MARIANA MYSLITSKA skrzypce
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec. Współpracowała z Orkiestrą Tutta Forza, Orkiestrą Młodych Artystów Sinfonia Artistica Juwenilia oraz Cappellą Gedanensis. Występowała z Nigelem Kennedym oraz Adamem Makowiczem.  Jest Ukrainką o huculskich korzeniach.
ADAM PACHLA kontrabas, bas
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kontrabasu Wydziału Instrumentalnego oraz kontrabasu jazzowego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Współpracował z Filharmonią Sudecką, Filharmonią Sinfonia Baltica, Tutta Forza, Capellą Gedanensis, Operą Bałtycką, Filharmonią Bałtycką oraz Sinfoniettą Consonus.
ŁUKASZ ŚWIERKOSZ perkusja
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w Klasie Perkusji Wydziału Instrumentalnego. Współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką i Operą Bałtycką. Zajmuje się edukacją muzyczną. Krakus z urodzenia, gdańszczanin z wyboru.
LESZEK MUCHOWIECKI akordeon
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracował ze sceną teatralną Centrum Kultury w Gdyni w projektach Recital Café Piosenka francuska oraz Piosenka żydowska, a także Teatrem Wybrzeże w Gdańsku w spektaklach Fado i Fatum. Autor wielu projektów i opracowań muzycznych.

Podczas koncertu w Oliwskim Ratuszu Kultury zespół wystąpi w składzie:
Ada Majdzińska - wokal
Basia Skarżyńska - wokal
Olena Yanchuk - wokal
Gala Audzeyenka - wokal
Mariana Myslitska - skrzypce
Leszek Muchowiecki - akordeon
Bartłomiej Brózda - kontrabas
Łukasz Świerkosz - perkusja

Zapraszamy!
 

Przeczytaj także

Opinie