stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Śledź Jazz w Gdyni: Pink Freud, Ortalion (6 opinii)

Kolejny koncert w ramach festiwalu Śledź Jazz w Gdyni. Tym razem na scenie Ucha zagra zespół Pink Freud.

cze 12

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 79 - 129 zł
lis 14

sobota, godz. 19:00

bilety 100 zł
Kup bilet
Rozpiska godzinowa:

jazz - koncerty w Trójmieście


19:00 - brama
19:30-20:30 - Ortalion
21:00 - Pink Freud


W maju 2012 roku Pink Freud powrócił z nowym materiałem. Przez ponad pół roku zespół zbierał inspiracje i doświadczenia oraz szlifował formę poza granicami naszego kraju. Odwiedził m.in. Japonię, Francję, Szwecję, Rumunię i Węgry. "Nowy materiał zarejestrowany na płycie "Horse & Power" to zbiór utworów, które powstały głównie latem zeszłego roku.

Opowiada on o przygodach różowej czwórki w kraju kwitnącej wiśni i innych zakątkach świata. Przede wszystkim jednak jest o odkrywaniu w tych miejscach siebie na nowo. O tym, że poznana tam kultura i ludzie zmieniają na zawsze nasze myślenie o sobie i świecie. Jest żywym świadectwem tych przeżyć i przypomnieniem, że muzyka nie zna granic" - mówi Wojtek Mazolewski.

Zainspirowany energią miejsc i publiczności, niesiony intensywnością przeżyć zespół oddał się pracy twórczej. Wyjechał zimą w polskie góry, by w oderwaniu od cywilizacji i w odosobnieniu skupić się na muzyce. Grupa skoncentrowała się tym razem na krótszych i skondensowanych utworach. Najlepsze z nich ukazały się na nowym albumie i mogliśmy je usłyszeć na koncertach, które rozpoczęły się już w kwietniu podczas trasy zwiastującej płytę. Nowe utwory, jak i cała grupa, zostały miło przyjęte, co potwierdzają liczne recenzje. W powstaniu tego krążka uczestniczyło dwóch znanych producentów - Roli Mosiman i Marcin Cichy ("Skalpel"). Pierwszy odpowiadał za nagranie, drugi za mix i mastering. Projekt graficzny to dzieło wieloletniego współpracownika Pink Freud i Wojtka Mazolewskiego - Adam Kamiński.


ORTALION (support)

Grupa została powołana do życia przez Czarka Morawskiego, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, pianistę, klawiszowca i kompozytora, znanego z działań w rozmaitych formacjach muzycznych. Wiele z nich otrzymało prestiżowe nagrody artystyczne np. Groovkojad (Fryderyk 2001+Wyróżnienie Grammy oraz MTV), Lipali (Fryderyk 2001) i wiele innych. Czarek Morawski jako muzyk wspomagał również bardzo zróżnicowane pod względem stylistycznym formacje jak np. IMTM , Apteka, Behemoth.

W oparciu o te doświadczenia powstał najnowszy wyjątkowy autorski projekt - Ortalion. Zespół powstał w 2011 roku. Swoją nazwą i koncepcją muzyczną nawiązuje do "tranzystorowego" i analogowego brzmienia lat 60. i 70., absolutnie jednak na tym nie poprzestając! Bardzo świeże i nowoczesne wtręty umiejscawiają Ortalion gdzieś pomiędzy tak odległymi biegunami jak alternative rock i alternative dance. Stylistyczne stacje pośrednie to synth.pop, electronic oraz, stale kuszący Ortalion, experimental. Słychać to wyraźnie nie tylko w muzyce, ale również w tekstach. Ortalionu nie da się jednoznacznie zaszufladkować. Fakt ten zachęca grupę do ciągłych poszukiwań i eksperymentowania z brzmieniem

Facebook:
Fanpage Ortalionu


Skład zespołu:

Cezary Morawski - instrumenty klawiszowe
G-Elektra (Grażyna Charkiewicz) - wokal, teksty
Jacek (Jacques) Brzeziewicz - gitara basowa
Piotr Majka - perkusja
Robert Jakubiec - trąbka


BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia), sieć Eventim (eventim.pl - cena w sieci - 33 zł, sprzedaż drogą elektroniczną i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie. Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.