stat

Skunk Anansie (2 opinie)

Zespół Skunk Anansie od początku odznaczał się bezkompromisowym charakterem i nigdy się nie zmienił. Można to dostrzec w ich muzyce, która zawiera subtelne przejścia pomiędzy momentami delikatności a elementami naładowanymi politycznie i nagą emocjonalnością. Można to także odnaleźć w samej istocie zespołu, czyli mieszance wpływów, kultur i osobowości, które udało im się tak skutecznie połączyć.

kwi 16

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 40 zł
przedsprzedaż 33 zł
maj 19

środa, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 159 - 189 zł
Bilety wyprzedane
Gdy zespół wyłonił się z obskurnego, londyńskiego zaplecza, elektryzując wszystkich, którzy mieli okazje ich posłuchać i zapewniając odświeżający zastrzyk adrenaliny dekadenckiej scenie muzycznej, członkowie Skunk Anansie brzmieli i wyglądali jak nikt inny do tej pory.

rock - koncerty w Trójmieście


Nikt w naszej okolicy nie widział wcześniej czegoś takiego jak my, mówi piosenkarka Skin, która założyła zespołu wraz z basistą Cass i gitarzystą Ace. Byliśmy jak trzęsienie ziemi.

Londyn w latach 90. był mieszaniną różnych ludzi, dodaje gitarzysta Ace, jednakże zespoły tak nie wyglądały - zawsze było to czterech kolesi z identycznymi fryzurami. Byliśmy grupą prawdziwych ludzi i właśnie dlatego byliśmy radykalni.

Choć od tego czasu minęło już prawie 25 lat, inne zespoły nadal starają się nadrobić te zaległości. Nikt wcześniej ani później nie wywarł takiego wpływu kulturowego i emocjonalnego, co pomogło Skunk Anansie odnieść ogromny sukces. Największą miarą tego, co osiągnęli, jest fakt, iż nikomu innemu nie udało się pójść w ich ślady.

Świetnym pomysłem zespołu było postanowienie uczczenia swojej 25 rocznicy działalności płytą na żywo 25LIVE@25 składającą się z ich najwspanialszych utworów, pochodzących z sześciu albumów studyjnych.

Niewiele zespołów potrafi tak zawładnąć sceną jak Skunk Anansie. Ich porywające występy na żywo to huragan energii, dźwięku i osobowości, a jednocześnie wezwanie do stania się częścią czegoś znacznie większego, czemu nie można się oprzeć. Utwory nagrane podczas europejskiej trasy koncertowej, która promowała album Anarchytecture z 2016 roku, stanowią celebrację niezrównanej kariery Skunk Anansie, jak i również muzycznej i kulturowej siły zespołu. Ożywamy na scenie - mówi basista Cass. Jest to dla nas miejsce, w którym wyszczerzamy zęby.

Dwadzieścia pięć lat po tym, jak wyłonili się z impetem z zaplecza Londynu, międzynarodowa sława Skunk Anansie wciąż nie gaśnie. Przy okazji rocznicy ich działalności największe media w Wielkiej Brytanii mocno akcentują znaczenie zespołu w dzisiejszej kulturze. Takie programy jak Channel 4 News, Newsnight, The One Show, Radio 2 oraz krajowe gazety okrzyknęły Skunk Anansie kultowym filarem Britrocka, a prasa muzyczna i modowa, w tym Kerrang, NME, Classic Rock, Dazed & Confused, Phoenix Magazine, Diva Magazine, The Quietus i wiele innych, wyraziły swoje ogromne uznanie dla tego zespołu.

Wkład zespołu do muzyki następnych pokoleń zawsze będzie ogromny, choćby poprzez organizację stypendiów fundowanych przez Skunk Anansie oraz zaangażowanie w pomoc akademii ACM, która ma na celu wspieranie wschodzących gwiazd branży muzycznej.

Wydanie płyty 25LIVE@25 to kolejny kamień milowy w niesamowitej karierze zespołu, stanowiący żywy, namacalny dowód na to, że istnieje i zawsze będzie istniał tylko jeden Skunk Anansie. Rok 2020 pisze następny rozdział z życia jednego z najwspanialszych, brytyjskich zespołów rockowych!

www.skunkanansie.comhttps://www.eventim.pl/SkunkAnansie

https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/skunk-anansie/

Opinie (2)

 • Szok! (1)

  Nawet nie myślałam, ze ten zespół jeszcze istnieje. Słuchało się kiedyś ich fajnych kawałków razem z moim chłopakiem... stare dobre czasy. Kiedyś wielkie gwiazdy, a teraz przyjeżdżają na koncert do klubu we Wrzeszczu...

  • 4 0

  • Chyba nadal są wielkimi gwiazdami...

   ...skoro w 2 dni wyprzedali trzy listopadowe koncerty w Polsce :)

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.