• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Skonsultuj z Farmaceutą

W sobotę 10 grudnia odbędzie się finał wydarzenia Skonsultuj z Farmaceutą. Najbliższa edycja poświęcona jest przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Skonsultuj z Farmaceutą to coroczna, ogólnopolska akcja edukacyjna,organizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. Wydarzenie to a na celu zwiększenie świadomości na temat profilaktyki wśród pacjentów. W trakcie finału akcji, udamy się do galerii handlowych w 11 miastach Polski, w tym również w Gdańsku.

W godzinach 10-16 w Galerii Handlowej Manhattan będą na Państwa czekać studentki i studentów farmacji z naszego stowarzyszenia działającego przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a także magistrzy farmacji, gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania. W czasie trwania wydarzenia będzie można porozmawiać nie tylko o przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, ale również o cukrzycy czy nadciśnieniu tętniczym. Dodatkowo każda osoba odwiedzająca nasz punkt będzie miała okazję bezpłatnie skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego lub glikemii krwi, oraz dowiedzieć się jak poprawnie przeprowadzac takie badania w domu.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc jest zdiagnozowana u około 500 000 mieszkańców Polski, lecz szacuje się że liczba chorych niezdiagnozowanych może wynosić nawet 2 miliony. Ważne jest, aby podnosić świadomość na temat tej choroby, której szybkie wykrycie i profilaktyka dalszego rozwoju pozwala zapobiec znacznemu obniżeniu poziomu życia osoby chorej.

Zachęcamy do śledzenia strony "Skonsultuj z Farmaceutą" na Facebook'u gdzie będą ukazywały się ciekawe i rzetelnie przygotowane materiały informacyjne.

Opinie