stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Skolias & Bester - Rebetiko

Zapraszamy na muzyczna podróż do słonecznej Grecji, gdzie na ulicach rozbrzmiewają rytmy rebetiko - tradycyjnej greckiej muzyki ulicy, która narodziła się, jak argentyńskie tango, czy też portugalskie fado, z początkiem XX wieku. Rebetiko będzie punktem wyjścia do twórczych poszukiwań i współczesnych interpretacji.

lis 8

niedziela, godz. 18:00

bilety 30 zł
Kup bilet
lis 10

wtorek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 119 zł
Kup bilet
Duet Skolias & Bester to eksperymentalny projekt muzyczny, w którym fundamentem i punktem wyjścia staje się tradycyjna muzyka grecka określana jako " rebetiko", a także jako grecki blues. Duet zaprezentuje własne aranżacje wybranych utworów z lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia, tworząc mozaikę współczesnych brzmień, szeroko rozumianych improwizacji, a jednocześnie przenosząc słuchacza w inny wymiar czasoprzestrzeni dający poczuć klimat tamtych lat.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Jarosław Bester
Akordeonista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jest twórcą Bester Quartet (dawniej The Cracow Klezmer Band) jedynego w Polsce zespołu na stałe współpracującego z prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna. W swej grze łącząc doświadczenia wyniesione z muzyki klasycznej z wieloma innymi stylami oraz zastosowaniu czytelnych form improwizacyjnych osiąga niezwykle energetyczną mieszankę ukazującą niespotykane dotąd możliwości barwowe jak i techniczne akordeonu.

Jorgos Skolias
Wybitny wokalista, autor muzyki i tekstów. Improwizator, mistyk głosu. Opracował autorską technikę śpiewu wielogłosowego (harmonicznego). Od wielu lat, jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny około jazzowej. Prowadził warsztaty wokalne (m.in. na festiwalu VOICINGERS). Pracował sesyjnie przy wielu produkcjach filmowych (m.in. Happy feet 2) i teatralnych (m.in. Teatr Telewizji, Teatr Słowackiego, Teatr  Bagatela). Współpracował z wieloma muzykami z Polski i zagranicy. Jego głos można usłyszeć na ponad 60 płytach. Jest muzykiem czynnym i otwartym.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
  • folk / etno / world
    maj 31
    niedziela, g. 12:00 - 13:00
    Online
    Bębny w UCK