stat
Impreza już się odbyła

Skinny - live

Skinny pojawi się w gdańskim klubie Ziemia w ramach promocji wydanego w bieżącym roku albumu "Lust". Podczas minitrasy artysta pragnie przedstawić kilka utworów z pierwszej i drugiej płyty, ale również premierowo jeden utwór, który szykuje na trzeci album. Projekt jest w trakcie prób i przygotowywania wizualizacji.

Michał Skinny Skórka to założyciel kultowego w kręgach słuchaczy muzyki electro i electroclash duetu Skinny Patrini. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i multiinstrumentalista w jednym. Swoją karierę muzyczną zaczął w 2005 roku, tworząc z Anną Patrini duet Skinny Patrini, znany m.in. z muzyki do filmów Galerianki oraz Lokator. Zespół zagrał na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, wydał dwie bardzo dobrze przyjęte płyty Duty Free (2008) oraz Sex (2012). W roku 2013 duet postanowił zakończyć działalność, a Skinny rozpoczął ścieżkę solową.

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


W czerwcu 2014 roku rozpoczął pracę nad produkcją dwóch utworów Justyny Steczkowskiej, które znalazły się na płycie Anima. Utwór Kochankowie Syreny, który został wybrany na drugi singiel promujący album artystki oraz High Heels wieńczący album, z gościnnym udziałem Pati Yang, który okazał się być kolejnym singlem promującym Animę. W czerwcu 2016 roku Skinny wydał swoją pierwszą solową płytę, - The Skin I'm In, na której znalazło się 12 utworów, których jest kompozytorem, autorem oraz producentem. Utwory I Wish (z gościnnym udziałem Kasi Stankiewicz), As Time Goes By, Happy Thoughts oraz Nothing Wasted były bardzo często prezentowane w różnych rozgłośniach radiowych (Trójka, Czwórka, rozgłośnie regionalne). Drugi solowy album Skinny'ego Lust łączy ballady przywołujące na myśl najlepsze momenty z okresów świetności Placebo czy Sneaker Pimps i energetyczne utwory spod znaku Depeche Mode, czy industrialne brzmienia budzące skojarzenia z twórczością Trenta Reznora. Na płycie artysta gości Kasię Stankiewicz, Łukasza Luka Jeleniewskiego (Lipali), producenta i multiinstrumentalistę Piotra Radzio i duet smyczkowy Julii Ziętek i Anny Śmiszek-Wesołowskiej.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.