• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Siksa i Nagrobki

Z całego serca polecamy Wam przyjść trzeciego maja do Dwóch Zmian na SIKSĘ. Wulkan energii, bezkompromisowa, bezczelna i po prostu świetna. Urodzona performerka. Po zobaczeniu Siksy nic już nie będzie takie jak wcześniej. SIKSA wystąpi w duecie z basistą. Po Siksie zagrają Nagrobki. Będzie to ostatni koncert na trasie promującej ich najnowszą płytę GRANIT.

paź 15

sobota, godz. 18:30

Gdańsk Sopot,
bilety 100 - 150 zł
Kup bilet
paź 17

poniedziałek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 50 zł
ulgowy 40 zł
Kup bilet
Duet Nagrobki tworzą Maciej Salamon (gitara, głos) i Adam Witkowski (perkusja, głos). Zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie - teksty większości piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu.W tej materii zespół jest bardzo konsekwentny. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów - od starego polskiego big beat'u przez gitarowy noise, zimną fale, a nawet wczesny black metal. Do tej pory zespół Nagrobki miał okazję prezentować swoje utwory na żywo m.in. na katowickim Offie, łódzkim Domoffonie, krakowskim Unsoundzie, gdyńskim Openerze, poznańskim Spring break. W lutym 2016 zespół Nagrobki otrzymał nagrodę pomorskiej Gazety Wyborczej Sztorm roku w dziedzinie kultury.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


SIKSA to intrygujące połączenie sztuki krytycznej, literatury współczesnej i punkowej energii. Powstały w połowie 2014 roku duet podczas tego co nazwiesz "występem" czy "koncertem", zniszczy wszystko co rozumiesz przez te ograniczone słowa. Tak naprawdę SIKSA to tylko wokal i bas. Albo AŻ wokal i bas. Ograniczone instrumentarium kontrastuje z nadekspresją wokalistki, elementami monodramu, kontrowersyjną narracją i ekstrawaganckimi kostiumami. Naszpikowane mową potoczną teksty Alex Dudczak poruszają niewygodne kwestie feministyczne, polityczne i społeczne, ale pełne są również zaskakującego humoru czy pretensjonalnych odniesień do popkultury i codzienności. SIKSA hasa zarówno po imprezach punkowych jak i po galeriach sztuki współczesnej, imprezach literackich czy teatralnych. Nie boi się grać w klubach, w plenerze, na skłotach czy prywatnych mieszkaniach.

Opinie